Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Demirkol; 'Herzaman engelli vatandaşların yanındayız'

Demirkol; 'Herzaman engelli vatandaşların yanındayız'

AK Parti Şanlıurfa İl Sosyal İşler Başkanı Emin Demirkol 3 Aralık günü Uluslararası Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2014 Salı 13:26
Demirkol; 'Herzaman engelli vatandaşların yanındayız'

Engelli insanlarımızın eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları, katılımcı ve üreten insanlar haline getirilmeleri hükümetimizin en önemli hedeflerinden olduğunu söyleyen Emin Demirkol; “1992 yılında Birleşmiş Milletlerin aldığı bir kararla 3 Aralık günü Uluslararası Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilmiştir.Tüm dünyada engellilerin aynı gün hatırlanması önemli bir olaydır kuşkusuz. Bu ciddi bir engelli nüfusa sahip olan ülkemizde daha bir önem ve anlam kazanmaktadır” dedi.
Engellilerin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, diğer bireylerle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmeleri gerektiğini söyleyen Demirkol; Onların geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır. Engellilerimizin, sosyal hukuk devleti anlayışı ile sorunlarını göz önüne alarak, tüketen değil, üreten ve bağımsız bireyler haline getirilmesi en büyük amacımızdır. Bizler, her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Bu duygu ve düşüncelerle; engelleri birlikte, el ele vererek aşacağımıza olan inancımla, tüm vatandaşlarımızı sürdürülen çalışmaları desteklemeye çağırıyor, engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com