Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Demirkol-dan İstihdam Analizi.

Demirkol-dan İstihdam Analizi.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2011 Perşembe 14:24
Demirkol-dan İstihdam Analizi.

           DEMİRKOL’dan İstihdam Analizi.

            AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Fevzi DEMİRKOL, istihdamı arttırmanın en kestirme yolunun sanayileşmenin yanısıra mevcut işsizlerin eğitilerek istihdama kazandırılması olduğunu belirtti.

İşsizlerin iş, işverenin ise işçi aradığını fakat işçi arzı ile işçi  talebinin örtüşmediğini, bu nedenle nitelikli eleman sıkıntısı yaşandığını ifade eden Fevzi DEMİRKOL istihdamda yaşanılan sıkıntıların; işgücüne katılımın düşük  işsizlik oranının ise yüksek olması, istihdam oluşturmaya yönelik taleplerin azlığı buna karşılık istihdam maliyetlerinin yüksekliği ve nitelikli işgücünün azlığı olduğunu belirttiği açıklamasında bu tür olumsuzlukların alınacak tedbirler ve geliştirilecek politikalarla fırsata dönüştürülebileceğini belirtti.  

DEMİRKOL, ilimizde işgücü potansiyelinin ve eğitilebilir genç nüfusun fazlalığını, bu eğitimi verebilecek nitelikte bir üniversitenin varlığını, mesleki eğitim faaliyetlerinde gözle görülür  bir artışın ve bilinçlenmenin olduğunu (AB, SODES, KOSGEB, STK,  vb.), kaybolmaya yüz tutan el sanatlarına yönelik mesleklere  -özellikle turizm  alanında-  talebin artmasını (bakırcılık, taş oymacılığı, dokumacılık, keçecilik vb.) gelişmeye açık işgücü piyasasını, nitelikli işgücü açığının kapatılmasına yönelik umut verici gelişmeler olarak ifade etti.

Fevzi DEMİRKOL; bunlara ilave olarak mesleki eğitime alınacak kursiyerlerin yemek, ulaşım, barınma , sosyal güvence gibi zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasını ve kursiyerlere eğitim süresince bir miktar ödemenin yapılmasını belirttiği açıklamasında  kursiyerlerin eğitilmesi konusunda ise ilgili kurumların üniversiteler ve akademisyenlere daha cazip teklifler sunmalarını, bu sayede verilecek eğitimlerin geri dönüşümlerinin daha hızlı olacağına inandığını açıkladı.

www.balıklıgöl.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com