Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Demirel'in ifadesi alınsın

Demirel'in ifadesi alınsın

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2010 Cuma 12:03
Demirel'in ifadesi alınsın

Ses kaydında, Ergenekonculara verdiği destekle dikkat çeken Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, ETÖ üyeliğinden yargılanan Başkent Üniversitesi sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal ile birlikte eşi Nazmiye Hanımı öldürme planları yaptığı ileri sürülüyordu. Bu şok iddianın sahibi Nazmiye Hanımın bakıcısı M. Göktürk'tü.

Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, habervaktim'in ortaya çıkardığı ses kaydındaki iddiaların son derece ciddi olduğunu ifade ederek, savcıları göreve çağırdı. Dilipak "Savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum. Bu kadın kim, anlattıkları doğru mu?" diye sordu.

Dilipak, Habervaktim'e yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Miyasa Göktürk anlatıyor. Eski bir Cumhurbaşkanı ve bir bilim adamı, bir doktor birlik olup, eski bir first lady'i öldürme planı yapıyor. Bu olay Haberal'ın ilk vukuatı değil. Demirel'in Güniz Sokak'taki evinde görev yapan herkes bu işi biliyor olabilir. 30 yakın güvenlik personelinin varlığından da söz ediliyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum. Bu kadın kim, anlattıkları doğru mu?"

"Nazmiye hanımın erkek kardeşlinin ifadesine başvurmak gerek. Olayın gerçekleştiği zaman köşkte çalışanların isimleri belirlenip onların ifadesine başvurulması gerek. Ortada bir cinayete teşebbüs olayı var ve tehlike halen devam ediyor. Hanımefendinin derhal müşahede altına alınması gerek..Demirel ve Haberalın ifadesinin alınması gerek.."

YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR
"Eğer iddialar yalansa eski bir Cumhurbaşkanına küfür eden bir kadın var ortada.. Herkesin bildiği bir sırra dönüşmüş bir cinayet planı, iddialar doğru ise. Bu iddialar Eceviti hatırlatıyor..O zaman bu iş ne ilk ve ne de son olabilir. Yani başka şüpheli ölümlerin de peşine düşmek gerek. Bir eski Cumhurbaşkanı, kendi eşine bunu yapıyorsa, o zaman kime ne yapmaz ki! Haberal'ın ilişkileri bu iddialar çerçevesinde yeniden gözden geçirilmesi gerek.. Bu iddialar, Ergenekon kadar önemli ve ciddi..Demirel eşini öldürmek için plan yapmakla ve bu konuda bir tıb kurumu, doktorlar ve bir Profesörle işbirliği yapmakla suçlanıyor.. Demirel kendinden emin ve bu konuda kendine yardım edenlerden hesap sorulamayacağından emin ama eşinin evden ayrılması halinde, basının olayın üzerine gitmesinden endişe ediyor.. Bu iddialar savcılığın harekete geçmesi için yeter de artar bile. Nazmiye hanımın ailesinin gözetiminde adli tıpta müşahede altına alınması ve daha sonra güvenilir bir sağlık kurumunda tedavisinin sürdürülmesi gerekir. Yarın bir insanın hayatını kurtarmak için çok geç olabilir.. Bu konunun çok yönlü sürdürülmesi gerek bana kalırsa, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık teftiş kurulu, MİT, Emniyet, Ergenekon savcıları, Çankaya herkes bu olayın üzerine gitmeli."

BU ADAMLAR BÖYLE
"Kimi eşinin öldürme planları yapar, kimi kendini Cumhurbaşkanı yapma planları yapan bir başbakanı tedavi ediyorum diye zehirler.. En azından bunlar ciddi şüpheler içeren iddialar..Kendi ailelerine bunu yapanlar, bu ülkenin çocuklarını mı düşünecekler. Bunlar ‘şuyuu vukuundan beter' iddialardır.. Ne var ki, artık benim ülkemde bu tür vakıalar vakayı adiyeden kabul edilmektedir.. Faili meçhuller, herkesin bildiği bir sır olarak kalmaktadır. Dilerim bu defa da aynı şey olmaz.. Keşke, benim ülkemde böyle şeyler olmaz, Demirel asla böyle bir şey yapamaz diyebilseydim..Gerçek neyse bir an önce cezalandırılmalı ve bu iddialar doğru ise sorumlular derhal cezalandırılmalıdır.. Bu da öncelikle savcılara düşen bir görev..Şimdi susma değil konuşma zamanıdır. Çünki haksızlıklar karşısında susmak dilsiz şeytan olmayı kabul etmek demektir.. İddialar gerçekse şeytanların yüzündeki melek maskesini indirmek için bir fırsat doğmuştur."

ŞOK SES KAYDININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN   habervaktim.com
  YORUMLAR
  Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
  Bu Kategorideki Diğer Haberler
  Kurumsal

  İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  Yukarı Çık
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com