Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Deharan aşiretinden AK Partiye destek

Deharan aşiretinden AK Partiye destek

Şanlıurfalıların ‘Seydi Amca’sı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Şanlıurfa’nın yeni ilçelerinden Eyyubiye’deŞeyhanlıların bir kolu olan Deharan Aşiretin ileri gelenlerinden Ömer Gümüşkan, Necmi Gümüşkan, Sinan Yavuz, Fehmi Gümüşlü arasındaki kırgınlığı gidererek tekrar AK Partiye destek olmalarını sağladı ve söz aldı.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2015 Çarşamba 15:50
Deharan aşiretinden AK Partiye destekAkrabalar arasında kırgınlık olmasının başkalarının işine yaradığını hatırlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, “Bugün ziyaret ettiklerim benim akrabalarımdır. Bizim Şeyhanlıların aşiretinin en büyük kabilesi ve Deharan aşiretinin en büyük kabilesi ve yeğenim Fendo’nun evindeyim. Necmi Gümüş benim yeğenim. Ömer Gümüş, Sinan Yavuz, Mustafa Gümüş hafifte olsa bir kırgınlıkları vardı. Ben geldim bugün amcam oğlunun gönlünü aldım, o kırgınlığı giderdik. Bel bele veririz inşallah söylentiler vardı. Söylentiler Dehara aşireti Şeyhanlı işte.HDP’ye giden var, Bucak’ı destekleyen var diyenler olmuştu.Sadece dedikodudan ibaretti. Akraba olarak, Şeyhanlı olarak hepimiz biriz beraberiz” dedi.

Aşiretin ileri gelenlerinden Ömer Gümüşkanve Necmi Gümüşkan, “Seyit abi neredeyse hepimiz oradayız. Deharan aşireti olarak hepimiz oradayız” derken, Sinan Yavuzise,“Biz Deharan aşireti olarak, zaten ben Belediye Meclis Üyesiyim.Her zamanda Milli Görüşten beri bu Parti ile devam ediyorum. Biz hepimiz Seyit abi ile beraberiz.Gücümüz bir, toplantımız bir, kuvvetimiz bir, Allah’ın kuvvetidir, kuvvetimizde birdir.Sürekli onun arkasında devam edeceğimize de söz veriyoruz. Dehara topyekûn, hepimizSeyit Amcanın arkasındayız” diye konuştu.

Sinan Yavuz da, “Her Zaman Seyit amcanın yanında ve onu destekliyoruz. Birlikte ve beraberiz inşallah” diyerek her zaman Seydi Amca ile beraber hareket edeceklerini belirtti.

Mustafa Gümüşkanve Fehmi Gümüşlü de, “Milletvekilimiz Seyit Amcamız bizi ziyaret etmiştir. Ziyaretinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz her zaman desteğimizi onun adına esirgemiyoruz. Elimizden ne geldiyse ona yardımcı olmaya çalışacağız” diyerek aralarındaki kırgınlığı unuttuklarını ve yine Seydi Amca ile birlikte AK Partiye destek olmaya devam edeceklerini söylediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com