Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DEDAŞ’tan tehdit gibi açıklama: ŞUSKİ'nin Borcu, Urfalıları Susuz Bırakabilir

DEDAŞ’tan tehdit gibi açıklama: ŞUSKİ'nin Borcu, Urfalıları Susuz Bırakabilir

Dicle Elektrik Perakende, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) ile köy içme suyu şebekelerine ait 35 Milyon liraya ulaşan elektrik borcu için vatandaşın susuz bırakmakla tehdit etti. kurumların iyi yönetilmemesinin cezasını vatandaşa yükleyecekler...

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2016 Salı 10:25
DEDAŞ’tan tehdit gibi açıklama: ŞUSKİ'nin Borcu, Urfalıları Susuz Bırakabilir

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) ile köy içme suyu şebekelerine ait elektrik borcu 35 Milyon liraya ulaştı. Dicle Elektrik Perakende Genel Müdürü Avni Doğan, içme sularına ait elektrik borçlarının bir yıldır ödenmediğine dikkat çekerek, bir milyon Şanlıurfalının susuz kalarak mağdur duruma düşmemesi için bu borçların ödenmesi gerektiği söyledi.

BORÇ NEDENİYLE ELEKTRİKLERİ KESİLECEK
Kısa adı ŞUSKİ olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi 'nin, merkez ve ilçelerdeki içme suyu şebekelerine ait elektrik borcunun 2015 Aralık ayından bu yana ödemediği belirlendi.
Dicle Elektrik Perakende Genel Müdürü Avni Doğan, "ŞUSKİ, merkez ve ilçelerdeki içme suyu şebekeleri ile köy içme suyu şebekelerinin elektrik borcunu 2015 Mayıs’ından bu yana ödemiyor. Peşin ödeyerek devletten aldığımız elektriğin bedelini ne yazık ki bir yıldan beridir SUŞKİ’den alamıyoruz. BU sürdürülebilir bir durum değildir. Ödenmeyen borçlar bizi sıkıntıya soktuğu gibi, şirketimizin faaliyetlerini sağlıklı olarak sürdürmesini de engelliyor. Söz konusu elektrik borçlarının en kısa sürede ödenmemesi durumunda içme suyu şebekelerinin elektriklerini kesmek zorunda kalacağız.’’ dedi.

İÇME SUYU BORÇLARI 35 MİLYON TL OLDU
Dicle Elektrik Perakende Genel Müdürü Avni Doğan, içme suyu şebekelerinde kullanılan ve bir yıldan bu yana ödenmeyen elektriğe ait borç miktarının 35 milyon liraya ulaştığını kaydederken de şöyle dedi:
"ŞUSKİ tarafından yaklaşık geçen yıl mayıs ayından bu yana ödenmeyen köy içme suyu şebekelerine ait elektrik borcu 35 milyon liraya ulaştı. Söz konusu borcun ödenmemesi durumunda üzülerek belirtmek isteriz ki Şanlıurfa’nın merkez ilçeleri dahil Bozova, Halfeti, Birecik, Hilvan, Siverek, Viranşehir, Ceylanpınar, Suruç, Akçakale ve Harran ile köylerine ait içme suyu şebekelerinin elektriğini kesmek zorunda kalacağız. Yaklaşık bir milyon insanın susuz kalarak mağdur duruma düşmemesi için mevcut borçların bir an evvel ödenmesi gerekmektedir. Yaşanabilecek olumsuzluklardan şirketimiz sorumlu olmayacaktır’’.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com