Advert
Advert
Advert

DEDAŞ'tan çiftçilere elektrik tavsiyesi

Bölgedeki çiftçilerin sezonun yaklaşmasıyla birlikte sulama hazırlıklarına başlaması üzerine Dicle Elektrik, yeni sezona ilişkin tarımsal sulama politikasını belirleyerek, kamuoyuna açıkladı.

DEDAŞ'tan çiftçilere elektrik tavsiyesi
DEDAŞ'tan çiftçilere elektrik tavsiyesi


Buna göre, 2014 yılında abonesi olmayan tarımsal sulama tesislerine ve elektrik borcu olan hiç bir tarımsal sulama abonesine enerji verilmeyecek.


Tarımsal sulama sezonunun yaklaşması ile birlikte Dicle Elektrik, 2014 yılına ait yeni sezon tarımsal sulama politikasını belirleyerek, alınan kararları abone olamayan ve borcunu ödemeyen çiftçilerin gereksiz masrafa girmesini önlemek için kamuoyuna açıkladı.

Tarımsal faaliyetlerin yoğun biçimde gerçekleştirildiği Dicle Elektrik bölgesinde bulunan yaklaşık 25 bin tarımsal sulama abonesi çiftçi, sezonun yaklaşması ile birlikte sulama için hazırlıklara başladı. Geçmiş dönemlerde enerji kalitesi bakımından yaşanan olumsuzlukların yinelenmemesi için Dicle Elektrik, ciddi bir takım tedbirler aldı. Bu tedbirler, ‘Yeni Sezon Sulama Politikası’ başlığı altında kamuoyuna duyuruldu.

Buna göre, yeni sezonda 2014 yılında aboneliği olmayan tarımsal sulama tesislerine ve elektrik borcu olan hiç bir tarımsal sulama abonesine enerji verilmeyecek. Borcu olmayan veya ödemelerini yapan abonelerin ise elektrik alabilmesi için, Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği ve Dicle EDAŞ ile imzalanan Abonelik Sözleşmesi’nde belirtilen şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Dicle EDAŞ’ın bilgisi dışında enerji alan tarımsal sulama elektrik tesislerine, kaçak ve usulsüz kullanım tutanağı tanzim edilerek Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacak, ayrıca icra yoluyla hukuki takip başlatılacak.

Öte yandan, belirtilen şartları yerine getirmeye niyeti olmayan tarımsal sulama tesis sahiplerinin, masrafa girerek tarlalarını ekmemelerinin menfaatlerine olacağı açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı