Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DEDAŞ'tan Diyarbakır Küçük Sanayi Sitesi'ne yatırım

DEDAŞ'tan Diyarbakır Küçük Sanayi Sitesi'ne yatırım

DEDAŞ tarafından Diyarbakır Mermerciler Metalciler ve Gıda İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi'nin elektrik altyapısı için bir milyon 750 bin lira harcanacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 14:18
DEDAŞ'tan  Diyarbakır Küçük Sanayi Sitesi'ne yatırım

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), 2015 yılı yatırım programına aldığı Diyarbakır Mermerciler Metalciler ve Gıda İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi'nin elektrik altyapısı için bir milyon 750 bin lira harcanacağını belirtti.

Yapımı tamamlanma aşamasında olan Diyarbakır Mermerciler Metalciler ve Gıda İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi'nin elektrik altyapısını 2015 yılı yatırım programına aldıklarını belirten DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, buradaki çalışmaları ekim ayının ilk haftasına kadar tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Küçük sanayi sitesinde yaklaşık 500 esnafın hizmet vereceğini ve 3 bin kişinin çalışacağını ifade eden Yaka, elektrik havai hatlarının kullanılmadığını, yeraltı kabloları döşenerek modern bir enerji altyapısı oluşturulduğunu kaydetti.
 

18 kilometre kablo döşenecek

DEDAŞ'ın kentin şirketi olarak yatırımcı esnafın yanında yer aldığını da söyleyen Yaka, "Toplam kurulu gücü 10 mWa olacak tesis genelinde 9 adet beton köşk kullanılacak. Tesiste 190 adet aydınlatma direği kullanılırken,18kilometre çeşitli kesitlerde yer altı kablosu montajı yapılacak. Yine sitede bulunacak 500müşterimize enerji sağlamak üzere buraya 35 adet asop pano montajı yapılacak." Dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com