Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DEDAŞ'IN ŞANLIURFA’YA YATIRIMLARI SÜRÜYOR

DEDAŞ'IN ŞANLIURFA’YA YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Alt yapı eksikliklerin var olduğu Şanlıurfa'da Dicle EDAŞ, Müşterilerine kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamak için bakım, onarım ve yatırım faaliyetlerini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 09:18
DEDAŞ'IN ŞANLIURFA’YA YATIRIMLARI SÜRÜYOR

 Bir yandan yatırımlarını gerçekleştiren Dicle EDAŞ, diğer yandan da il genelinde trafo, enerji nakil hatları, abone bağlantı tesisleri ve pano gibi şebeke ekipmanlarının bakım ve onarımını yapıyor. Bu arada, kış öncesi ihtiyaç duyulan yerlerde ise yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

BAĞLANTI TESİSLERİ YENİLENİYOR
Şanlıurfa’daki elektrik şebekesinin daha sağlıklı ve modern bir yapıya kavuşması için yatırımlarını sürdürdüklerini belirten Dicle EDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ, şöyle dedi:
”Çalışmalarımız il merkezinin yanında ilçe merkezleri ve kırsalda da sürüyor. Amacımız elektrik enerjisinin sorunsuz bir biçimde dağıtılması. Olası arızalar sonucunda meydana gelebilecek kesintileri minimize etmek için müşterilerinin bağlantı tesislerinde planlı, periyodik bakım ve yenileme çalışmalarına devam ediyoruz. Bir yandan yenilenmesi gereken şebekeler yenilenirken, diğer yandan yıpranan ve yetersiz kalan şebekelerde de onarım ve restorasyon çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu çalışmaların yanında ekiplerimiz, trafo ve panoların da bakım ve onarımları yapıyorlar.”

YATIRIM ÇALIŞMALARI SÜRECEK
Şanlıurfa genelindeki, görüntü kirliliğini ortadan kaldırırken, iletim hatlarını daha güvenli hale getirmeyi amaçladıklarını da belirten Demirbağ, “Bölgenin öncelikleri ve ihtiyaçlarına göre şebeke iyileştirme çalışmaları yaparak, arızaları en aza indirmeyi hedeflemiştik. Yapılan yatırımlarla birlikte bu hedeflere adım adım ilerliyoruz. Yılsonuna kadar yatırım çalışmalarımız devam edecek.’’ dedi.

KISA SÜRELİ KESİNTİLER OLABİLİR
Yapılmakta olan çalışmalar nedeniyle zaman zaman kısa süreli elektrik kesintileri yaşanabileceğine de dikkat çeken Dicle EDAŞ Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ, bakım, onarım ve yatırım programları kapsamında hayata geçirilen çalışmalar süresince, yeni yapılan şebekelerine enerji verilmesi esnasında kısa süreli programlı kesintiler meydana gelebilmektedir. Şanlıurfa geneline sağlanan enerjinin kalitesini artırmak amacıyla gerek kazı çalışmalarımız, gerekse enerji verilişi esnasında meydana gelebilecek kısa süreli kesintilerden dolayı vereceğimiz geçici rahatsızlığı anlayışla karşılayan herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR
  • yorum2015-11-05 09:37:59vatandaş

    tedaş yanlış uygulamalardan vazgeçmelidir.borcu olanların elektriği kesiyor.borcu ödedikten sonra gelip açmasını bilmiyor.insanların hastası olur yaşlı akrabası olur sizim bekleyecek.herkes bir elektrikçi çağırıp elektriği açıyor.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com