Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DEDAŞ'IN KAÇAKLA MÜCADELESİ SÜRÜYOR

DEDAŞ'IN KAÇAKLA MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) Şanlıurfa İl Müdürlüğü ekipleri, kaçak elektrik kullanımının önüne geçebilmek için denetimlerini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2015 Çarşamba 17:10
DEDAŞ'IN KAÇAKLA MÜCADELESİ SÜRÜYOR

 Ekipler, 236 ev ve işyerinde gerçekleştirdikleri son denetimde, 45 abonenin kaçak elektrik kullandığını tespit etti.

62 SAYAÇ DEĞİŞTİRİLDİ
DEDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü’ne bağlı 30 kişiden oluşan 14 ekip, merkez Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerinde kaçak elektrik denetimi yaptı. Ekiplerin, Ulucanlar ve Yusuf Kuyu mahallelerinde kontrol ettiği 236 sayaçtan 62’sinin arızalı olduğu ve sağlıklı ölçüm yapmadığı belirlendi. Bu sayaçlar, bedelsiz olarak yenileri ile değiştirilirken, 45 ev veya işyerinde ise kaçak elektrik kullanıldığı belirlendi. Kaçak elektrik kullanılan yerlerdeki sayaçlar, tutanak tutularak mühürlenirken, sahipleri hakkında gerekli idari ve yasal işlemlere başlandı.
Kırsalda yapılan çalışmada ise ekipler, abonesiz elektrik kullanan yerleri tek tek belirlerken, borcunu ödemediği saptanan 25 müşterinin de enerjisi kesildi.

MAĞDUR OLMASINLAR
Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerinde kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek için çalışmalarının süreceğini belirten Dicle EDAŞ İl Müdürü Esin Eroğlu, “Kaçak elektrik kullanımını önleyebilmek için neredeyse her gün kent merkezi ile ilçelerinde ekiplerimiz denetimlerini sürdürmektedir. Son yaptığımız kontrollerde, 45 kaçak kullanım tespit ettik. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mağdur olmamaları için kaçak elektrik kullanmamalarıdır. Ayrıca, kendilerinin ve diğer insanların mağdur olmaması için kaçak elektrik kullananları ekiplerimize bildirmeleridir. Elektrikte kaçak kullanım ne kadar az olur ise müşterilerimiz, daha sağlıklı enerji kullanabileceklerdir.” diye konuştu.

KONTROLLER SÜRECEK
Kaçak elektrik kullanımının idari olduğu kadar adli takibinin de yapıldığını hatırlatan İl Müdürü Eroğlu, ‘’Ekiplerimiz, kaçak kontrollerini meskenlerde, iş yerlerinde, sanayide ve diğer tüm işletmelerde sürdürüyorlar. Tek tek sayaçları ve ölçü devrelerini kontrol ederek, gereğini yapıyorlar.’’ diye konuştu.
DEDAŞ Şanlıurfa İl Müdürü Esin Eroğlu, elektrik kesintilerinin önemli bir kısmının da israf düzeyine varan aşırı kullanımdan kaynaklandığını belirtirken ise, ‘’Aşırı kullanımdan doğan gerilim düşümünden dolayı vatandaşların cihazları arızalanabiliyor. Gerilim dalgalanmalarında ise yine cihazlar zarar göverebiliyor. Bu nedenle müşterilerimizden enerjiyi israf düzeyinde kullanmamalarını istiyoruz.’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com