Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam DEDAŞ muhtarlar toplantı düzenledi

DEDAŞ muhtarlar toplantı düzenledi

Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel başkanlığında bir gurup idareci, Diyarbakır merkezde bulunan 15 mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2013 Perşembe 11:39
DEDAŞ muhtarlar toplantı düzenledi


Toplantıda, DEDAŞ yetkilileri, muhtarlardan karşı karşıya kaldıkları sorunların çözümü ile ilgili destek talebinde bulundu.


Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. il binasında gerçekleştirilen toplantıya kurum adına Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Asım Aydın ve Müşteriler Müdürü Murat Çelik’in yanı sıra Şehitlik, 5 Nisan, Fatih, Yunus Emre, Mevlana Halit, Selahattin Eyyubi, Peyas, Huzurevleri, Sanayi, Fabrika, Aziziye, Gürdoğan, Cumhuriyet, Çelikevler ve Kaynartepe mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda konuşan Dicle EDAŞ Genel Müdürü Karagüzel, özelleştirme sonrası bir yandan yatırımlarını aksatmadan sürdürürken, diğer yandan mevcut sıkıntıların giderilmesi için çalıştıklarını söyledi. Yönetim olarak ‘Sayaç Kampanyası’ düzenlediklerini de hatırlatan Genel Müdür Murat Karagüzel, toplantıya katılan mahalle muhtarlarından vatandaşların mağdur olmamaları ve sayaç kampanyasından faydalanmalarının yanı sıra sayaç okuma konusunda arıza onarım ve bakım ekiplerine yardımcı olmalarını istedi. Karagüzel, sahadaki temsilcilerinin muhtarlar olduğunu da sözlerine ekledi.
Toplantıda eski elektrik borçlarının faizsiz olarak ödenmesi konusu de gündeme geldi. Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ olarak tüm borçların faizlerin silindiğini, geriye kalan ana borcun ise 2 ya da 3 taksit halinde ödenebileceğini ifade etti. Toplantıda, elektrik aboneliği olmayanların abonelik işlemlerini bir an önce yapmaları, sayaçların mesken dışına çıkarılması da ele alındı.
Toplantıda gündeme gelen bir başka konu ise abonelerin şikayetlerinin değerlendirilmesi konusu oldu. Bu konuda da Karagüzel, 15 gün içerisinde arıza, borç sorgulama ve abonelik gibi konularda vatandaşlara bilgi verecek 444’lü bir çağrı merkezinin faaliyete geçirileceğini, burada 40 kişinin istihdam edileceğini bildirdi. Karagüzel, vatandaşların memnuniyetinin kendileri için her şeyin üstünde olduğunu sözlerine ekledi.
Toplantıya 14 erkek meslektaşı ile katılan tek kadın muhtar Makbule Fidan da diğer muhtarlar gibi karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Toplantıda söz alan diğer mahalle muhtarları da özelleştirme sonrası Dicle EDAŞ’ın yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirterek,  geçmişte kış aylarında bölgelerinde sıkça elektrik kesintisi yaşandığını, bu nedenle daha önce yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler.
Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, muhtarlarla benzer toplantıların ileriki günlerde tekrarlanacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ömer Faruk Şiran'ın babası vefat etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com