Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DEDAŞ, kaçak elektrik kullananları son kez uyardı

DEDAŞ, kaçak elektrik kullananları son kez uyardı

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), borcunu ödememekte direnen ve kayıt dışı elektrik enerjisi kullanma alışkanlığından vazgeçmeyen abonelere yönelik olarak bölge genelinde başlatacağı enerji kesme uygulamasına 2 Ocak'tan itibaren başlayacak.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 10:07
DEDAŞ, kaçak elektrik kullananları son kez uyardı

Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu Güneydoğu'da 217 bin kaçak abonenin olduğu tespit eden Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), borcunu ödememekte direnen ve kayıt dışı elektrik enerjisi kullanma alışkanlığından vazgeçmeyen abonelere yönelik olarak bölge genelinde başlatacağı enerji kesme uygulamasına 2 Ocak'tan itibaren başlayacak. Abonelerden borçlarını tahsil etmek için Yaklaşık 6 aydır kampanya üstüne kampanya yapan DEDAŞ Genel Müdürlüğü 31 Aralık olarak belirlediği geçmiş dönemlere ait faiz affı uzatmamaya kararlı. Son gün olması dolayısıyla vatandaşlar sayaçlarını değiştirmek ve biriken borçlarını ödemek için saatlerce kuyrukta bekledi. Konu ile ilgili açıklamaya yapan TEDAŞ Şanlıurfa müdür yardımcısı Murat Dursun, "Güneydoğu Anadolu bölgesinde 217 bin abone hali hazırda tespitimiz var. Şanlıurfa için özellikle ayda 30 bin abonenin elektriğini kesmeyi düşünüyoruz. 3 ay boyunca aralıksız elektrik kesim işlemlerine devam edeceğiz. Hedefimiz 100 bin borçlu abonenin elektriğini kesmektir. Toplam Dicle bölgesinde 217 bin abone var. Bu aboneler hali hazırda borçları kronikleşmiş faturalı abonelerimizdir. Biz bu abonelerimizin elektrik borçlarını ödemeleri için 6 aydır kampanya üstüne kampanya yapıyoruz. Bu kampanyalar çevresinde faiz ve taksitlendirme kampanyalarını uyguladık ama yinede istediğimiz sonucu alamadık. Borçlu olan vatandaşlardan borçlarını tahsil etmek için 3 ay boyunca var gücümüzle çalışacağız. Güneydoğu'da 217 bin abonenin elektrik kesimine 2 Ocak'ta itibaren kesmeye başlayacağız. Borçları birikmiş olan abonelerimiz otomatikman sistemimizde yer alıyor. Bu yüzden abone tespiti konusunda herhangi bir sıkıntımız yok. Dicle DEDAŞ olarak topyekûn olmuş durumdayız. Süre uzatma konusu ise kesinlikle söz konusu değildir" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com