Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem DEDAŞ, haciz başlattı

DEDAŞ, haciz başlattı

DEDAŞ Müdürü Esin Eroğlu, Şanlıurfa'da 18 bin abone hakkında haciz işlemlerinin başlatıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2014 Çarşamba 11:44
DEDAŞ, haciz başlattı

Özelleşme sonrası abonelerine eski borçlarını ödeyebilmeleri için faiz affı dâhil birçok kolaylık sağlayan Dicle Elektrik, yeni yıl ile birlikte borcunu ödememekte direnen ve kayıt dışı elektrik kullananlara karşı tavizsiz bir mücadele başlattı.
Dicle Elektrik, özelleşme sonrası geçen 6 aylık sürede hayata geçirdiği ve tümü abonelerin yararında olan kampanyalarla, müşterilerin büyük takdirini topladı. Yüz binlerce aboneye mektup ve SMS ile ulaşan Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (DEPSAŞ), bu sürede uyguladığı faiz affı kampanyasını 31 Aralık 2013'te bir daha yenilenmemek üzere sona erdirdi.
Tedaş müdürü Esin Eroğlu, kampanya sürecesin de borcunu ödemekte direnen 217 bin abone sayısında düşüş yaşandığını belirterek, 162 bin sayısına düştüğünü ve 18 bin aboneye haciz uygulandığını kaydetti.
Eroğlu, 31 Aralıkta bütün kampanyalar nihayete erdi. Bir tek içme suyu kullanıcılarına bir kampanya yapılmamıştı. Kampanya yapılması için bir çalışma yapıldı. O kampanya da bir ya da otuz Martta sona erecek. Eroğlu, yaklaşık olarak yüz bin abonenin aylık olarak 1 TL ödendiğini ifade etti.
Yaslıca'ya bir ekip gönderdiğini belirten Eroğlu, "oraya borçlu olan aboneleri tespit etmek amacı ile bir ekip yolladım. Aldığım bilgilere göre köye giden ekibin yolu kesilerek dövülmüş. Ekip jandarmayı aramasına rağmen jandarma işimiz var diyerek olaya müdahil olmadı. Ben ve personellerim bu zor şartla altında görevimizi yapmaya çalışıyoruz" dedi.
En büyük sıkıntının ise önümüzdeki günlerde başlanacak olan tarımsal sulama alanında yaşayacaklarını belirtti.Şeyhmus AYDOĞDU / GAP Gundemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com