Advert
Advert
Advert

Dayıya enkazdan çıkan Kuran'dan tilavet!

Depremin yıktığı Erciş'teki enkazların her birinde ayrı bir hikaye var. Arama ekiplerinin enkazdan çıkardığı Kuran'ı Kerim'i ağlayarak alan genç adam ne yapacağını da söyledi.

Dayıya enkazdan çıkan Kuran'dan tilavet!
Dayıya enkazdan çıkan Kuran'dan tilavet!
Depremin büyük hasar verdiği Erciş’te artık enkaz kaldırma çalışmalarına da başlandı. Depremde 100 saat canlı çıkma sevinçleri yaşansa da bazı enkazlardan yaşam belirtisi alamayan kurtarma ekiplerinin kontrolünde yıkımlar kaldırılıyor.

Kulüpler sokağında çok sayıda insanın hayatını kaybettiği binalardan hem canlı arayan hem de enkaz üstünden ev eşyalarını temizliyor. Giysi ve hurçlar içindeki yorganları istifleyen ekiplerin bir dairede bulduğu Kuran’ı Kerim ise dayısını kaybeden yeğeni ağlattı.

DAYIYA YASİN-İ ŞERİF

Arama kurtarma görevlisi enkazın içinden çıkardığı Kuran’ı Kerim’i koltuğunun altına sıkıştırarak arkadaşına getirip teslim etti. Kuran’ı Kerim’in tozlanmış cildini büyük bir titizlikle silen görevlinin yanına yaklaşan bir vatandaş ise dikkat çekti. Kurtarma görevlisiyle bir süre görüştükten sonra Kuran’ı Kerim’i tıpkı camiye giden çocuklar gibi koltuğunun altına sıkıştırarak teslim alan acılı depremzede, “Bu enkazdan dayımı çıkardık. Kuran’ı Kerim onun mu bilmem ama ben camiye bırakıp, kendisi için bir de Yasin’i Şerif okuyacağım” diye konuştu. Genç adamın Kuran'ı Kerim'i aldıktan sonra ağlamadığı görüldü.

ALTINCI GÜNDE DE UMUT

Öte yandan Erciş’te Azerbaycan ekibinin depremden 100 saat sonra iki kişiye canlı ulaşması, yakınlarının akıbetini merak eden vatandaşları umutlandırdı. Depremin altıncı gününde sabah saatlerinde enkazlarının başına gelen vatandaşlar, arama kurtarma çalışmalarını umut içinde izlemeye devam ediyor.

Haber 7
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır