Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dayıya enkazdan çıkan Kuran'dan tilavet!

Dayıya enkazdan çıkan Kuran'dan tilavet!

Depremin yıktığı Erciş'teki enkazların her birinde ayrı bir hikaye var. Arama ekiplerinin enkazdan çıkardığı Kuran'ı Kerim'i ağlayarak alan genç adam ne yapacağını da söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2011 Cuma 09:21
Dayıya enkazdan çıkan Kuran'dan tilavet!
Depremin büyük hasar verdiği Erciş’te artık enkaz kaldırma çalışmalarına da başlandı. Depremde 100 saat canlı çıkma sevinçleri yaşansa da bazı enkazlardan yaşam belirtisi alamayan kurtarma ekiplerinin kontrolünde yıkımlar kaldırılıyor.

Kulüpler sokağında çok sayıda insanın hayatını kaybettiği binalardan hem canlı arayan hem de enkaz üstünden ev eşyalarını temizliyor. Giysi ve hurçlar içindeki yorganları istifleyen ekiplerin bir dairede bulduğu Kuran’ı Kerim ise dayısını kaybeden yeğeni ağlattı.

DAYIYA YASİN-İ ŞERİF

Arama kurtarma görevlisi enkazın içinden çıkardığı Kuran’ı Kerim’i koltuğunun altına sıkıştırarak arkadaşına getirip teslim etti. Kuran’ı Kerim’in tozlanmış cildini büyük bir titizlikle silen görevlinin yanına yaklaşan bir vatandaş ise dikkat çekti. Kurtarma görevlisiyle bir süre görüştükten sonra Kuran’ı Kerim’i tıpkı camiye giden çocuklar gibi koltuğunun altına sıkıştırarak teslim alan acılı depremzede, “Bu enkazdan dayımı çıkardık. Kuran’ı Kerim onun mu bilmem ama ben camiye bırakıp, kendisi için bir de Yasin’i Şerif okuyacağım” diye konuştu. Genç adamın Kuran'ı Kerim'i aldıktan sonra ağlamadığı görüldü.

ALTINCI GÜNDE DE UMUT

Öte yandan Erciş’te Azerbaycan ekibinin depremden 100 saat sonra iki kişiye canlı ulaşması, yakınlarının akıbetini merak eden vatandaşları umutlandırdı. Depremin altıncı gününde sabah saatlerinde enkazlarının başına gelen vatandaşlar, arama kurtarma çalışmalarını umut içinde izlemeye devam ediyor.

Haber 7
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com