Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Davutoğlu; Türkiye kenetlenmelidir

Davutoğlu; Türkiye kenetlenmelidir

Bugün Şanlıurfa'ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa Valiliğinde düzenlediği basın toplatısında Suruç saldırısı hakkında konuştu.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2015 Salı 16:02
Davutoğlu; Türkiye kenetlenmelidir

Davutoğlu: 32 vatandaşımızı kaybettik. 29 kişi hastanede. Bu tür saldırılar milletimizin bütünlüğüne yönelik saldırılardır. Büyük bir acı yaşadık, Türkiye kenetlenmelidir. 

Ortak kader konusu olduğunda her ley ikinci boyutta kalır. Derinlemesine soruşturma sürdürülüyor. 

Grup oraya gelmeden 2 kişi gözaltına alındı. Buraya gelen grup Belediye'nin kültür merkezine geliniyor. Bombacı grup içine sızmış olabilir. Şahsın kimliği için büyük bir ilerleme kaydettik. Kimlerle bağlantısı varsa ortaya çıkacak. 

Bu saldırı Türkiye'ye yapılan bir saldırıdır. Ortak bir perspektifte buluşmalıyız. Bu teröristlerin hedefi Türkiye'dir. 

Partimizi itham edecek şekilde tavır gösterenlere şunu söylüyorum: AK Parti hiçbir zaman terörü doğrudan ya da dolaylı desteklememiş ve müsamaha göstermemiştir. 

HDP'li partililerin açıklamalarına dikkat etmeliyiz. Bu olay sonrası Batı'dakinden daha güçlü bir şekilde teröre karşı durmalıyız. 

Davutoğlu 4 partinin ortak bir metinde anlaşmasını için ortak tutum içersinde olması gerektiğini de söyleyerek; "kimin terörü demeden IŞİD'e karşıda El kaideye karşı da PKK'ya karşı da terörö kimden geldiğine bakmadan teröre karçı ortak bir metin hazırlayalım. ortak bir tutum içerisinde bulunalım. Bütün parti genel başkanları teröre karşı ortak tavır alıncaya kadar deklarasyon çağrımıza devam edeceğiz. Biz DEAŞ'ın yaptığı saldırılara da, PKK'nın yaptığı saldırılara da aynı tutumu sergiliyoruz." dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Suruç'taki canlı bombanın yüksek ihtimalle DAEŞ bağlantılı olduğunu açıkladı.

Ahmet davutoğlu Basın toplatısı sonrasında Adıyama'a hareket edeceğini açıkladı.

www.balikligol.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com