Advert
Advert
Advert

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Urfa'da

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Urfa'da
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Urfa'da

 ve yatılı eğitim veren İstanbul'daki Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Şanlıurfa Öğretmenevi toplantı salonunda okul giriş sınavını Şanlıurfa'daki okul müdürlerine anlattı.

Gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Davut Ökütçü, Okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Davut Ökütçü "Ülkemizin en eski sivil toplum kuruluşlarından sayılan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, ailelerin maddi olanaksızlıkları nedeniyle, iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veriyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından burs verilmeye devam ediliyor. 2009–2010 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 70 ilden 838 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra öğrencilerin giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları masrafları da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor" diyerek vakıf ile ilgili bilgi verdi.

Milli Eğitim müdürü Hanifi Şahin ise, "Tarihimizde çok köklü bir geçmişi olan kurumsal anlamda derinliği olan Daruşafaka Eğitim kurumları maalesef kamuoyunda arzu ettiğimiz belki netlikte veyahut genişlikte bilinmemektedir. Bu toplantı buna katkı sağlayacaktır. Biliyoruz ki ulu Önder Atatürk' ün dediği gibi eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yok. İnsanlığın en saf en temiz dönemini temsil eden çocukların eğitimi ne kadar önemli; asıl burada daha da önemlisi babasız veyahut yetim öksüz kalmış çocuklarının eğitimi konunun bu yönü bile çok büyük önem arz ediyor. Bütün arkadaşlarımızın duyarlılık göstermeleri bizim içinde çok önemli İnşallah Şanlıurfa'daki bu sıkıntıları yaşayan çocuklarımızdan bir bölümü en azından bu yol ile bir gelecek sahibi olursa bunun sebebi de sizler bizler olursak belki dünyanın en hayırlı işini yapmış oluruz" dedi. 

Ahmet Eşref Fakıbaba da, "Öyle kutsal bir görev yapıyorsunuz ki yani hem sizleri hem Darüşşafaka' yı yürükten kutluyorum" dedi.

Bu arada Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının sınavı için son kayıt tarihi 26 Mayıs 2010 Çarşamba günü olarak bildirilirken,  sınav tarihi 30 Mayıs 2010 Pazar günü sınav yeri ise Bahçelievler İlköğretim Okulunda yapılacağı belirtildi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı