Advert
Advert
Advert

Darüşşafaka Eğitim Kurumları tanıtım toplantısı yaptı

Darüşşafaka Eğitim Kurumları tanıtım toplantısı yaptı
Darüşşafaka Eğitim Kurumları tanıtım toplantısı yaptı

Nuri Okutan: “DARÜŞŞAFAKA EĞİTİM KURUMLARINDAN DAHA FAZLA ÖĞRENCİMİZ YARARLANMALI”

 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, öğrenci alımlarına yönelik tanıtım toplantısı Şanlıurfa Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

 

Toplantıya, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, okul müdürleri ile öğrenci ve veliler katıldı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa öğrenci kitlesi bakımından Türkiye’de 4. sırada olduğunu belirterek, “Yetim çocuklarımız ve mağdur kesim bu okullardan faydalanabilme oranları artsa daha anlamlı olacaktır. Bu tür okullar sayesinde Şanlıurfa’da daha çok istek ve daha güzel sonuçlar alınacak gibi görünüyor. Bu okullarla ilgili olarak öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Sınavlarına hazırlık olarak öğretmenlerimiz öğrenciler üzerinde özel ilgisi gerekmektedir. Neden Şanlıurfa’dan öğrencilerimizin bu okullarda oranı çok düşük seviyede bulunduğunu çözmemiz gerekiyor. Bu tür kaliteli okullara öğrencilerimizi daha fazla göndermemiz gerekiyor. Bunlara öncülük etmemiz ve rehberlik etmemiz gerekiyor. Burada yetim hususu sadece devletin ve zenginlerin ilgileneceği bir husus değildir. Herkesin bu hususa eğilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu dini de bir görevdir. Ben idareci olarak bu görevi yerine getirdiğimi düşünüyorum. Bu okullar Urfasız olamaz. Urfa’dan çocuklarımızın da bu kurum okullarında bulunmasını isteriz.

 

Nerden bakarsanız bakın öğrenci kitlesi ve diğer unsurları düşündüğümüz zaman Türkiye’de üst sıralardayız. Ama eğitim düzeyi olarak baktığımızda gerilerdeyiz. Çocuklarımızı bedensel ve ruhsal olarak hazırlayabilecek imkânlarımız ve bu imkânlara olanak sağlayacak kişi benim. Herkesin bu taşın altına elini atması gerekir. Eğer gönülden istersek yaparız. Her şey elimizde benim ümidim var. Kızlarımızın okullaşmasıyla ilgili olarak sıkıntılarımız mevcut ve bunların üstesinden gelmek için çabalıyoruz. Yine okuma faaliyetlerimiz mevcut bu mesafeyi kapatma yolunda ilerliyoruz. Aydınlanma faaliyeti içerisindeyiz sadece okullar olarak değil toplumsal olarak var olmak zorundayız. Bütün kurum ve kuruluşlarda bu faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Okullarımızı bilgi yuvaları haline getiriyoruz. Dersliklerimizi, laboravatuarlarımızı arttırıyoruz. Düşük maliyetle sağlam okullar üretiyoruz. Eminim ki arkadaşlarımız bu görevlerini en güzel şekilde ifa edecekler. İnşallah Şanlıurfa’dan da öğrencilerimiz bu tür okullara gider ve bizi gururlandırırlar. Şuna da değinmekte fayda var; Darüşşafaka’ya farklı yapıya sahip. Eğitimciyle öğrencisi arasında ilişkisi çok önemli. Hatta bütün personeliyle bir bütün olarak ekip olarak hareket etmektedir. Bu tür okullar insanların kişiliği, kimliği ve yaşamında çok etkili olmaktadır. Aynı zamanda da bu tür okullarımızın kendine has kimlikleri mevcuttur. Öğretmen arkadaşlarımızın idareci arkadaşlarımın bu tür konular ve okullara yönelik çalışmalara hassasiyetle yaklaşmalarını istiyorum” dedi.

 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım Darüşşafaka eğitim kurumlarını tanıtıp; 65 ilden öğrenci kabulünde bulunduklarını ve bu illerden birisinin Şanlıurfa olduğunu söyledi.

 

Toplantının sonunda Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’a bir tablo hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır