Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Darmstadt Said-i Nursi Camii Afrika'da su kuyusu açtı

Darmstadt Said-i Nursi Camii Afrika'da su kuyusu açtı

Almanya'nın Darmkstadt şehrinde faaliyet yürüten Said-i Nursi Camii, Avrupa Yetim-Der aracılığıyla Afrika'da su kuyusu açtırdı. Açılan su kuyusundan bin 400 kişinin faydalanacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2015 Pazartesi 19:29
Darmstadt Said-i Nursi Camii Afrika'da su kuyusu açtı

Dünyanın birçok yerinde düzenlediği yardım faaliyetleriyle tanınan Avrupa Yetim-Der, gerek Türkiye gerekse dünyanın diğer coğrafyalarında yaşayan birçok insana, çeşitli yardımlarla ulaşmaya devam ediyor. 

Uzmanlar tarafından susuzluk ve kuraklığın etkisiyle önümüzdeki yıllarda ciddi şekilde su sıkıntısı yaşayacağı belirtilen Afrika kıtasında birçok su kuyusu açtıran Avrupa Yetim-Der, bu su kuyularına bir yenisini daha ekledi.

Almanya’nın Darmstadt şehrinde faaliyet gösteren Said-i Nursi Camii cemaati adına Uganda’da camiye yakın bir yerde açtırılan su kuyusundan toplamda bin 400 kişilik yerli halkın istifade edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Hüseyin Ateş, Avrupa Yetim-Der olarak hayır faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti. Ateş, hayırseverleri bu konuda duyarlı olmaya davet ederek, Su Kuyusu Açma Projesine katılmak isteyenlerin dilerlerse tek başlarına, dilerlerse kurum veya kuruluş adına, dilerlerse de 10, 20, 100 veya daha fazla kişi bir araya gelerek, belirleyecekleri bir isim ile kuyu açtırabileceklerini söyledi.   (Hamza Korkut – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com