Advert
Advert
Advert

Darbecilere son darbe Tayyar'dan

Şamil Tayyar'dan Değişiklik Teklifi'Koruma-kollama' ifadesinin yerine 'yurdu koruma' geliyor. AK Parti, darbelere meşruiyet kazandırdığı gerekçesiyle TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesini değiştirmek için çalışma yapıyor.

Darbecilere son darbe Tayyar'dan
Darbecilere son darbe Tayyar'dan
12 Eylül davasıyla ilk kez darbeciler yargı önüne çıkarken, darbelere yasal zemin hazırladığı gerekçesiyle eleştirilen TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi için de düğmeye basıldı.
Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın teklifinde, maddedeki 'koruma-kollama' ifadesinin yerine 'yurdu koruma' geliyor.
Teklifte, "Silahlı Kuvvetler'in vazifesi, Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır" şeklindeki maddenin, "TSK'nın vazifesi Türk yurdunu korumaktır" olarak değiştirilmesi öngörülüyor.
Teklifin Meclis Başkanlığı'na sunulmasına olumlu bakıldığı ve bunun için Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından detaylı bir çalışma başlatıldığı kaydedildi.
Şamil Tayyar da konuyla ilgili, "Darbe kalıntısı bu hükmün kanunlarımızdan çıkarılması, hem demokrasi hafızamızın temizlenmesi hem de demokrasi kültürümüzün güçlendirilmesi bakımından önemli. Bu düzenleme Türkiye'nin ileri demokrasi hedefinin önünü açacak" şeklinde konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu