Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Darbecilere son darbe Tayyar'dan

Darbecilere son darbe Tayyar'dan

Şamil Tayyar'dan Değişiklik Teklifi'Koruma-kollama' ifadesinin yerine 'yurdu koruma' geliyor. AK Parti, darbelere meşruiyet kazandırdığı gerekçesiyle TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesini değiştirmek için çalışma yapıyor.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2012 Çarşamba 10:40
Darbecilere son darbe Tayyar'dan
12 Eylül davasıyla ilk kez darbeciler yargı önüne çıkarken, darbelere yasal zemin hazırladığı gerekçesiyle eleştirilen TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi için de düğmeye basıldı. Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın teklifinde, maddedeki 'koruma-kollama' ifadesinin yerine 'yurdu koruma' geliyor. Teklifte, "Silahlı Kuvvetler'in vazifesi, Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır" şeklindeki maddenin, "TSK'nın vazifesi Türk yurdunu korumaktır" olarak değiştirilmesi öngörülüyor. Teklifin Meclis Başkanlığı'na sunulmasına olumlu bakıldığı ve bunun için Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından detaylı bir çalışma başlatıldığı kaydedildi. Şamil Tayyar da konuyla ilgili, "Darbe kalıntısı bu hükmün kanunlarımızdan çıkarılması, hem demokrasi hafızamızın temizlenmesi hem de demokrasi kültürümüzün güçlendirilmesi bakımından önemli. Bu düzenleme Türkiye'nin ileri demokrasi hedefinin önünü açacak" şeklinde konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com