Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Darbeciler olduğu sürece idamlar devam edecektir'

'Darbeciler olduğu sürece idamlar devam edecektir'

Mısır’da Müslüman Kardeşlere üye 183 kişiye verilen idam kararlarına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2015 Çarşamba 18:19
'Darbeciler olduğu sürece idamlar devam edecektir'

Mısır'da darbeye karşı düzenlenen eylemlere karıştıkları iddiasıyla çoğu İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) üyesi 183 kişiye idam cezası verildi. İdam cezalarını değerlendiren İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla, darbeciler olduğu sürece idamların devam edeceğini söyledi.

 

“Şeyh Said kıyamında gördük, idam etmekle bitiremediler bilakis Şeyh Said taraftarları çoğaldı”  

1925’lerde idam edilen âlimlerin suçu ne idiyse İhvan-ı Müslim’inin de suçunun o olduğunu belirten Atilla, “Mısır yönetiminin yaptığı bir dönem bölge de yaşanan İstiklal mahkemeleri gibidir. Yaptıkları gayri meşru işleri meşrulaştırma projesidir. Yapılanlar tüm darbecilerin yöntemdir. Dünya buna yabancı değildir. İdam kararları zaten bekleniyordu. Darbeciler yaptıkları darbeden sonra yaptıkları zulümleri kendilerinden önceki Müslümanlar yapmış gibi gösterip o insanları ortadan kaldırarak başarılı olacaklarını zannediyorlar. Fakat Şeyh Said kıyamında gördük, idam etmekle bitiremediler bilakis Şeyh Said taraftarları çoğaldı.  Aynı şekilde Bediüzzaman’ın hapsedilmesi ve kabrinin gizlenmesi Müslümanların sayılarını, çalışmalarını azaltmadı bilakis çoğalttı.” dedi.

 

“Âlimlerimize, kanaat önderlerimize çok iş düşüyor”

İdam kararlarından sonra âlimlere çok iş düştüğünü belirten Atilla, “ Müslümanlar meşru daire içerisinde tüm haklarını korumalıdırlar. Bizlerden de beklentileri vardır. Bizlerde meşru daire içerisinde ne yapmamız gerekirse yapmalıyız. Bu konuda âlimlerimize, kanaat önderlerimize çok iş düşüyor.  Onlarda halkı bilinçlendirmesi gerekir ve gerekirse halkı sokağa dökebilmesi lazımdır.” ifadelerinde bulundu.

 

İhvan’nın aktif direnişe geçmesini de yorumlayan Atilla, İhvan’ın meşru tüm haklarını kullanması gerektiğini belirtti. (Mustafa Bikeç - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com