Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset DARBE PLANININ CEVAP BEKLEYEN SORULARI

DARBE PLANININ CEVAP BEKLEYEN SORULARI

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2010 Cuma 11:44
DARBE PLANININ CEVAP BEKLEYEN SORULARI

 İşte karanlıkta kalan sorular...

TEHDİT KARMAŞASI: Genelkurmay 2003-2006 yıllarını kapsayan tatbikat planları içinde dış tehdide ve savaş haline göre senaryolar üzerinde çalışıldığını teyit etti. Ancak Balyoz'da neden irticai faaliyetlere dayalı bir eylem planı hazırlandığı iddialarına açıklık getirmedi.

GAZETECİLER LİSTESİ: "Tutuklanacak" ve "yararlanılacak" gazeteciler listesine hiç değinilmedi. Gazetecilerin TSK'ya yakınlık derecelerine göre fişlenip fişlenmediğine ilişkin bir bilgi vermedi.
 
CAMİ BOMBALAMALARI: Cami bombalaması ve Türk savaş uçağının düşürülmesine ilişkin senaryolara atıfta bulunulmadan sadece iddiaların "akıl dışı" olduğu belirtildi. Ancak Fatih ve Beyazıt Camileri'ne ilişkin krokilerin yer aldığı iddiasına makul bir gerekçe sunulmadı.

AK PARTİ AÇIKÇA İFADE EDİLDİ: Dış tehditle bağlantılı planlardan söz edilmesine karşın AKP ile ilgili açık değerlendirmelerin, yer alıp almadığı izah edilemedi. Dış tehdit görüntüsü altında iç sisteme müdahale detaylarına girilmesi soru işareti olarak kaldı.

EMASYA ÖTESİ: EMASYA olarak bilinen ve TSK'ya önlenemeyen toplumsal olaylarda emniyet güçlerinin yanı sıra müdahale yetkisi veren düzenlemenin kapsamından söz edilmediği gibi bu yetki sınırlarını da aşan kapsamlı harekât planının ne anlama geldiği de anlaşılamadı.

TUTUKLAMA MUAMMASI : 200 bin kişinin tutuklanması çeşitli stad ve kapalı spor salonlarına konulmasına varan ayrıntıların dış tehditle bağlantısı kuralamadı.

 (SABAH)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com