Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye "Darbe Anayasası tarihin çöp sepetine atılmalıdır"

"Darbe Anayasası tarihin çöp sepetine atılmalıdır"

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Darbe Anayasasının tarihin çöp sepetine atılması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2014 Cuma 18:28

 12 Eylül Darbesi dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayımlayan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Darbe Anayasasının tarihin çöp sepetine atılması gerektiğini kaydetti.

Aradan 34 yıl geçen12 Eylül 1980 darbesinin tüm ülke halkını olumsuz etkilediğini belirten Gündoğdu, “12 Eylül İhtilalı; gözaltına alınan, işkenceye maruz kalan, sürgün edilen, mesleğinden atılan, idam edilen yüz binlerce insanın, hukuk hiçe sayılarak kan ve gözyaşının akıtıldığı karanlık bir dönem olarak tarihe kazındı.

Millet iradesinin önü, her 10 yılda darbe ve muhtıralarla kesildi. Türkiye’nin daha özgür ve daha demokratik bir ülke olma yolundaki ilerleyişi hep sekteye uğratıldı. Bütün karanlık darbe dönemlerinde olduğu gibi 12 Eylül’de de yüz binlerce insan yasa dışı muamelelere, işkencelere, acı ve gözyaşlarına mahkûm edildi. Kamu düzenini sağlama adına hukukun ayaklar altına alındığı anti-demokratik süreçte insan onuru ve temel bir hak olan yaşama hakkı hiçe sayıldı.”diyerek  o günlerde yapılan hukuksuzluklara dikkat çekti.

Halen 12 Eylül izlerinin silinememiş olduğunu ifade eden Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Milletin vicdanında mahkûm edilmiş o günün darbecileri, şimdi adalet önünde hesap veriyor. Başta 12 Eylül Referandumu olmak üzere son yıllarda atılan demokratik adımlarla Türkiye, dünyanın lider ülkesi olma yolundaki yolculuğuna, ekonomik gelişimine, muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefine doğru hızla ilerliyor. Milletimiz, darbelerle giydirilmek istenen deli gömleğini, 12 Eylül referandumuyla bir daha asla giymeyeceği gösterdi. Her türlü karanlık darbe girişimine ‘Dur’ diyen milletimiz, yıllardır özlemini duyduğumuz, özgürlükçü, sivil bir anayasayla darbeler döneminin tamamen kapatılmasını bekliyor.”diye belirtti.

Son dönemlerde yaşanan olaylara da değinen Gündoğdu, “Son olarak millet iradesine karşı yapılan Gezi kalkışması, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri vesayetin son hamlesi oldu. Milletimiz vesayetçilere karşı iradesine sahip çıkarak, darbecilerin oyununu bozdu. Milletimiz bundan sonra da ülkesine sahip çıkacak, ülkenin karanlık yapılar tarafından dizayn edilmesine fırsat vermeyecektir.”ifadelerini kullandı. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com