Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Dar gelirliye ikinci bir müjde daha geliyor

Dar gelirliye ikinci bir müjde daha geliyor

Dövizdeki maliyet artışına rağmen elektrik fiyatlarına zam yapılmazken, dar gelirliye ikinci bir müjde daha geliyor.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 12:55
Dar gelirliye ikinci bir müjde daha geliyor

Elektrikte dar gelirlinin faturasını indirecek 'sosyal tarife' formülü masada. Dağıtımşirketlerinin gündeme getirdiği sisteme geçilmesi halinde yeşil kartta olduğu gibi dar gelirlininelektrik faturasının bir bölümünü kamu karşılayacak.


Geliri belirlenen sınırın altında kalanlar ödediği faturasının bir bölümünü mahsuplaşabilecek. Altıayda ya da yılda bir yapılması öngörülen mahsuplaşmanın gerçekleşebilmesi için dar gelirlininelektrik faturasını düzenli olarak gecikmeye bırakmadan ödemesi gerekiyor. Sosyal tarife Martayında Resmi Gazete'de yer alan 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu'nda da yer alıyor.

Elektrik dağıtım şirketlerinden edinilen bilgilere göre Enerji Bakanlığı, öneriye sıcak bakarken,maliyetin alanlarına göre Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Aile veSosyal Politikalar Bakanlığı tarafından karşılanabileceği belirtiliyor. Örneğin tarımsal sulamadadar gelirlinin faturasını bir kısmını Tarım Bakanlığı'nın karşılaması öneriler arasında yer alıyor.Özellikle kayıp kaçağın yoğun olduğu yörelerde uygulamanın fayda sağlayacağına dikkat çekenbir yetkili düzenli fatura ödeme alışkanlığının kazandırılması gerektiğine dikkat çekiyor.

Kaynak: Star

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com