Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Dans gösterileriyle toplum yozlaştırılmaya çalışılıyor"

"Dans gösterileriyle toplum yozlaştırılmaya çalışılıyor"

​Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde bir dans grubunun düzenleyeceği gösterime tepki gösteren STK temsilcileri, bu tür etkinliklerle toplumun yozlaştırılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2015 Pazartesi 11:56

Bir dans grubunun Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde düzenleyeceği gösterime STK temsilcileri tepki gösterdi. Konu ile ilgili konuşan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Özaslan, bu tur etkinliklerle toplumun yozlaştırılmaya çalışıldığını belirterek gösterime yer tahsis eden belediyeleri kınadıklarını açıkladı.

Özaslan, “Bizler bir Anadolu insanı olarak özellikle bu memlekette kanını akıtmış ve şahadete ulaşmış Şahinbey ve Şehitkâmillerin diyarında bu tür etkinliklerin olmasını istemiyoruz. Belediyelerin Gaziantep’imize bu tür toplumun ahlakını bozacak programlara salonlarını açmalarına razı değiliz.”dedi.

Edepsizlik ve fuhşiyat saçan fiillere katkısı olan kurum ve şahısları ve bu tür programlara yer tahsis eden belediyeleri kınadıklarını belirten Özaslan, “Gaziantep’teki yapılacak olan şenlik adı altındaki bu eğlenceli programları, bizler İslami sivil toplum kuruluşları olarak dinimizle, örf ve adetlerimizle bir ilgisi olmayan programları tasvip etmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplumumuzun dinine, inancına örf ve adetlerine uymayan bu tür programları tasvip etmediklerini belirten Özaslan, şöyle devam etti.

“Dinimize göre yani İslam’a göre bu tür eğlenceler özellikle genç kızları giyindirip kuşandırıp genç erkeklerle bir araya getirip bunu bir balo, şenlik ve dans adı altında dinimize, inancımıza ve toplumumuzun örf adetlerine uymayan bu tür programları tasvip etmiyor ve bunu kabullenmemiz de mümkün değildir. Dinimize göre genç bir kız ile genç bir erkeğin kol kola girip dans etmesi veya bir arada olmaları haram ve uygun değildir. Aynı zamanda bu olaya insan hakları açısından da baktığımız zaman özellikle genç bir bayan ile bir erkeğin bir arada bu tür eğlenceli programları toplumumuzun geleceği olan gençlerimiz açısından uygun bulmuyoruz.”

“Bizi Batılılaştırmaya çalışıyorlar”

Bu tür programların toplumu özellikle geçleri batılılaştırmaya yönelik çalışmalar olduğuna vurgu yapan Özaslan, “Bu tür programlar neye dayandırılarak yapılıyor? Özellikle bu tür programları düzenleyen kurum ve kuruluşlar, batının içimize soktuğu ve bizi Batılılaştırmaya çalıştığı programlardır. Ülkemiz üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Bunu da bazen program, bazen şenlik, bazen dans ve bazen de bale türü programlarla toplumu ahlaki yozlaşmaya doğru sürüklemeye çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Batının yıllardır başaramadığını bu topraklar üzerinde birileri ne yazık ki başardı”

Batının başaramadığı ahlaksızlığı Türkiye’deki kimi kurum ve kuruluşların başardığını belirten Özaslan, “Bu tür programlarla inanç ikinci plana atılıyor. Genç kızlar ile erkekleri bir araya getirerek bu tür eğlence ve dans gösterilerinin sanki dinimizde ve örf adetlerimizde yeri varmış gibi topluma aşılamaya çalışıyorlar. Hâlbuki şöyle bir geçmişimize baktığımızda bizim kültürümüzde bu tür eğlence ve programlara da kesinlikle müsaade edilmemiştir. Yıllardır bu tür programları batı ne kadar içimize sokmaya çalışmışsa da başaramamıştır. Fakat ülkemizde kimi kurum ve kuruluşlar Batı’nın yıllardır başaramadığını bu topraklar üzerinde ne yazık ki başardı.” şeklinde konuştu.

“Belediyelerin toplumun ahlakını bozacak programlara salonlarını açmalarına razı değiliz”

Dans gösterisine yer tahsis eden Şahinbey Belediyesi’ne de tepki gösteren Özaslan, “Bizler, bir Anadolu insanı olarak özellikle bu memlekette kanını akıtmış ve şahadete ulaşmış Şahinbey ve Şehitkâmillerin diyarında bu tür etkinliklerin olmasını istemiyoruz. Burada Şahinbey Belediyesi’ne de seslenmek istiyoruz. Belediyeler Gaziantep’imize bu tür toplumun ahlakını bozacak programlara salonlarını açmalarına razı değiliz.” diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com