Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Danıştay Başörtü Savaşını Asla Kazanamaz!

Danıştay Başörtü Savaşını Asla Kazanamaz!

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2011 Perşembe 09:27
Danıştay Başörtü Savaşını Asla Kazanamaz!
Danıştay Başörtüsüne Karşı Sürdürdüğü Savaşı Asla Kazanamaz! Özgür-Der; Eğitim-İş tarafından Danıştay’ta açılan davada ALES'te başörtülü adaya izin veren düzenlemenin yürütmesini durdurması üzerine bir açıklama yaptı.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Danıştay "şan"ına yakışır bir karara daha imza attı ve başörtüsü yasağı inadını sürdürdü. Üstelik bu kez yasağı kaldıran bir düzenlemeyi iptal etmek tarzında da değil, doğrudan yasak koyma şeklinde bir dayatma ile bunu yaptı. Daha önceki çeşitli karalarında "Başörtü ile olmaz" türünden kararlar veren Danıştay bu kez "Başörtüsü yasağı olmadan olmaz" fetvasıyla yasakçılıkta bir ileri vitese geçmiş oldu.

Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) kılavuzunda yer alan ve adayların sınava başı açık şekilde girmemeleri durumunda sınavlarının iptal edileceği hükmünün kılavuzdan çıkarılmasını eksik düzenleme gerekçesiyle oybirliğiyle bozan Danıştay 8. Dairesi'nin bu kararı Kemalist bürokrasinin başörtüsü düşmanlığında sınır tanımadığının bir kez daha ilanı oldu. Danıştay 8. Dairesi'nin yürütmeyi durdurma kararına dayanak olarak adayların teşhisinde sorun yaşanabileceğini iddia etmesi ise tam bir komedidir.

Aslında bu gerekçe başörtülülere kamusal hayatı bütünüyle yasaklamayı hedefleyen, arzulayan zorba bir zihniyetin dışavurumudur. Başörtülüleri hayatın her alanından, mümkünse her zerresinden sürmeye niyetli zalimler yasakçı tutumlarını gerekçelendirmek için bugüne dek pek çok iddia, bahane ileri sürmüşlerdi. Şimdi bunlara "tanınmakta zorluk çıkması ihtimali"ni de ekleyerek saçmalık katsayısını tepeye çıkarmış oluyorlar. Demek ki, malum zihniyet fırsatını bulsa, "tanınması zor" iddiasıyla başörtüsüne pasaportta da, ehliyette de, nüfus kağıdında da yasak getirecek, başörtülülerin herhangi bir kamu kuruluşundan içeri adım atmalarını, belki de sokakta dolaşmalarını dahi engelleyecek!

Bu kararı hukuki açıdan tartışmanın alemi yok, çünkü kararın hukukla alakası yok! Bu karar İslam'a düşmanlıkta sınır tanımayan, Müslümanlara hayatı dar etmeye, Müslümanlara eziyet etmeye, zulmetmeye kodlanmış ceberut bir zihniyetin tezahürüdür!

Yasakçılara ve destekçilerine sadece, halkın inancına, kimliğine savaş açanların bu savaşı asla kazanamayacaklarını hatırlatmakla yetiniyoruz! Siz de biliyorsunuz ki, 28 Şubat sürecinde zirveye çıkardığınız baskıcı hukuk dışı zorbalık düzeninin son demlerini yaşıyorsunuz! Zulmetmek sizde bir tür bağımlılığa dönüşmüş durumda. Giderayak elinizden geldiğince mağdur etmeye, acı ve sıkıntı yaşatmaya çalışıyorsunuz. Elinizden geleni ardına koymayın! Ama bilin ki, yakında yapabileceğiniz hiçbir şey kalmayacak, tükeneceksiniz!

Rıdvan Kaya

Özgür-Der Genel Başkanı

Haksöz haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com