Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Daha Yüksek Çözünürlüklü Yayınlar Geliyor

Daha Yüksek Çözünürlüklü Yayınlar Geliyor

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut dursun, daha yüksek çözünürlüklü yayınların yolda olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2012 Cuma 16:49
Daha Yüksek Çözünürlüklü Yayınlar Geliyor
Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Davut Dursun, Karasal Sayısal yayıncılıkta oluşturulan Verici Tesis ve İşletim şirketiyle, izleyicilerin daha yüksek çözünürlüklü ses ve görüntü kalitesinde yayınlar izleyeceklerini söyledi. Anten Teknik Hizmetler ve Verici Tesis İşletme Anonim Şirketi'nin kuruluşu dolayısıyla İstanbul'da bir basın toplantısı düzenlendi. Davut Dursun, radyo ve televizyon yayıncılığında verici işletme hizmetlerinin tek çatı altında toplanmasıyla, işletme maliyetinin düşeceğini, anten direği sayısının azalacağını ve böylece verimliliğin de artacağını söyledi.


Davut Dursun, "Ekonomik ömrünü tamamlamış olan vericiler teknolojik olarak yenilenecek ve verici güçlerinin farklılığından kaynaklanan enterferans sorunu ortadan kalkacak. Yayınların daha kaliteli olarak izleyiciye ulaşması mümkün olacak. Karasal sayısal yayınlara geçilmesiyle birlikte; izleyiciler daha yüksek görüntü ve ses kalitesine sahip yayınlar izleyebilecekler." dedi. Davut Dursun, kapasite darlığı nedeniyle izlenemeyen kanalların da izlenir hale geleceğini, cep telefonu ve yeni nesil cihazlarla televizyon yayınlarının izlenebileceğini de kaydetti. RTÜK Başkanı Davut Dursun, karasal sayısal yayıncılıkta Türkiye'yi kaliteli yayıncılığa götürecek 3 unsurun RTÜK, yayıncılar ve izleyiciler olduğunu sözlerine ekledi. (Dünya Bülteni )
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com