Advert
Advert
Advert

Karaköprü'yü Evren Sanayi'ye bağlayacak çevre yoluna başlandı

Şanlıurfa'nın bir türlü yapılamayan Kuzey Batı çevreyolu yapımına başladın. Karaköprü'yü Evren Sayani bölgesine bağlayacak olan kuzey batı çevre yolundaki yüksek dağlar ise yol için sorun teşkil etmeyecek. Belediye dağları delerek yol yapımını tamamlayacak. Peki kuzey batı çevre yolu ne kadar sürede tamamlanacak?

Karaköprü'yü Evren Sanayi'ye bağlayacak çevre yoluna başlandı
Karaköprü'yü Evren Sanayi'ye bağlayacak çevre yoluna başlandı


Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen bulvar çalışmalarını yerinde inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Büyükşehir olarak dağları delerek yeni yol açmak için büyük bir özveri sergiliyoruz" dedi

Karaköprü ilçesinde yeni yerleşim yerlerinin oluşmasıyla birlikte bölgede ulaşım konusunda bölgede kalıcı çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, yeni bulvarların yapım çalışmalarına devam ediyor. Akpınar ve Batıkent Mahallerini birbirine bağlayacak olan Çardaklıkaya Bulvarındaki kot farklarını aynı düzeye getirmek bir yandan kazı çalışması yapan Büyükşehir Ekipleri, bir yandan da yolu asfalt serimine hazır hale getiriyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 2 Çelik Köprüye bağlantısı olacak olan Çardaklıkaya Bulvarınde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak aynı anda 7 bulvarda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Çalışmalarını planlı bir şekilde yaptıklarının altını çizen Başkan Nihat Çiftçi, "Aynı anda 7 bulvarda çalışmalarımızı hummalı bir şekilde sürdürüyoruz. Karaköprü'yü Haliliye ilçemize bağlayacak ve bölgenin trafiğini önemli ölçüde rahatlatabilecek Çardaklıkaya Bulvarının yapımını inceledik. Büyükşehir Belediyesi olarak 4 aya yakındır dağları delerek bu bulvarı açmak için büyük bir özveri sergiliyoruz. Allah'ın izniyle yakın bir tarihte yolun alt yapı çalışmalarına da başlayacağız. Daha sonra bulvarı, asfaltı, refüjleri, aydınlatması ve ağaçlandırmasıyla Şanlıurfalıların hizmetine sunacağız. Akpınar ve Batıkent Mahallerini bir birine bağlayan bulvarımız 25 ve 35 metrelik iki yoldan oluşacak" dedi.

KUZEYBATI ÇEVRE YOLUNUN YAPIMINA BAŞLANDI

İncelemeleri kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü Kuzeybatı Çevre yolunda yüklenici firma tarafından başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonucunda, bölgede çevre yolunun yapılabilmesini sağlayan kamulaştırma çalışmaları 6,5 milyon TL bedelle Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı. Kuzey-Batı Çevreyolunda kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından da yolun yapım ihalesi yapıldı ve yüklenici firma çalışmalarına başladı.

Kuzeybatı Çevre yolunun yapım çalışmalarının başladığını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'nın çevreyolu ağını bir birine bağlayacak olan Kuzeybatı Çevreyolunda yüklenici firma tarafından çalışmalar başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak 6,5 Milyon Türk Lirası karşılığında alanın planlama ve kamulaştırma işlemlerini tamamladık. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafında da yolun yapım ihalesi tamamlandı. Yüklenici firma yer teslimini yaparak şantiyesini kurdu. 24 ay içinde bitirilmesi öngörülen çevreyolunun, 17 aylık bir sürede bitirilmesi için yüklenici firma görüşmelerimiz sürüyor. Şanlıurfa'ya hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Öte yandan Şanlıurfa'nın çevre yolu ağını tamamlayacak olan Kuzey Batı Çevre Yolu ile Karaköprü ilçesini Evren Sanayi Bölgesine bağlayarak ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak.

urfa haber news Şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ARAÇ KİRLİLİĞİ     2016-04-18 Devteşti mahallesindeki devteştinin önüne gelen .evre yolun ana yola bağlanması lazım lütfen yetkililer duyarlı davransın başta bşbb sayın NİHAT ÇİFTÇİ bey allah rızası için bu yolu ana yola bağla trafik sıkıntısından bittik.. TEŞEKKÜR EDERİZ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu