Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Cuntacıların mal varlığı yetim ve öksüzlere aktarılsın"

"Cuntacıların mal varlığı yetim ve öksüzlere aktarılsın"

28 Şubat darbesinin hazineye yaklaşık 400 milyar liraya mal olduğunu söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Cuntacıların mal varlıklarına el konulsun, o para öksüzlere ve yetimlere aktarılsın" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2015 Cuma 17:32

Memur-Sen İzmir teşkilatıyla bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat darbe sürecine ilişkin olarak, “Darbe Hazine’ye yaklaşık 400 milyar liraya mal oldu. Bunun hesabı sorulsun, cuntacıların mal varlıklarına el konulsun, o para öksüzlere ve yetimlere aktarılsın” dedi.

Ankara'da Memur-Sen’in de müdahil olduğu 28 Şubat davasına ilişkin açıklamalarda bulunan Yalçın, 28 Şubat dönemiyle ilgili eski başbakanlar Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller'in de dönemin davasının görüldüğü mahkemeye ifadeye çağrıldığını hatırlattı. Yalçın, “Yaptığınız yanlışlar sizi kabirde sıkacak. O yüzden gidin ifade verin. Milyarlarca dolar toplayanların aldığı paraları kursaklarından çıkarıp, yetime, fakire, sabit gelirliye verilmesinin yolunu açmaları için onlara çağrıda bulunuyorum. O devrin size yaptırdıklarını ifade edin.” şeklinde konuştu.

Yalçın, "28 Şubat'ta Anadolu sermayesine darbe indirildi, baronlar hazineyi yönetir hale geldi, bazıları bir gecede zengin oldu fatura vatandaşa kesildi. Darbe Hazine’ye yaklaşık 400 milyar liraya mal oldu. Bunun hesabı sorulsun, cuntacıların mal varlıklarına el konulsun, o para öksüzlere ve yetimlere aktarılsın." dedi.

Sivil iradeyi yok saymak için kurulan tezgâhlara, hazırlanan kumpaslara izin vermeyeceklerini ifade eden Yalçın, “Milletin egemenliğini çalmak isteyen küresel aktörlere ve onların içerdeki işbirlikçilerine fırsat vermeyeceğiz. Milleti ve milletin değerlerini esir alan ve milletin yeniden egemen olmasıyla son bulan vesayet ikliminin, tekrar hâkimkılma çabalarına izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İstikrarın sürmesi için herkesi sorumlu davranmaya davet eden Yalçın, “İstikrarını sürdüren Türkiye; sadece kendi milletimiz için değil Filistin, Suriye, Bosna, Kosova, Makedonya, Somali, Myanmar, Arakan, Doğu Türkistan,  merhamet ve adalet bekleyen batının mağdur ettiği bütün dünya mazlumları için de büyük bir ümit ışığıdır.” diye konuştu.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com