Advert
Advert
Advert

Cumhuriyet’e Neler Oluyor

Viranşehir İlçesinde cumhuriyet ilköğretim okulunda yaşanan sorunların ardı arkası kesilmiyor. Şimdide okulda temizlik sonrası öğrencilerde görülen alerji sonrası birkaç öğrenci devlet hastanesine kaldırıldı.

Cumhuriyet’e Neler Oluyor
Cumhuriyet’e Neler Oluyor

Yaklaşık 2 Hafta önce Kurban Bayramından 1 gün öncesi Viranşehir İlçesine Gelen Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek’in Cumhuriyet ilköğretim okulunda yaptıkları incelemelerde okulun bodrum katında biriken sudan dolayı okulda ciddi hasar meydana geldiğini tespit etti. Yapılan incelemelerin ardından okuldaki suyun tahliye çalışmaları başlatıldı.

    Geçen Cuma günü okulda yapılan ilaçlama ve temizliğin ardından bugün okulda birkaç öğrencinin alerji vakası ile devlet hastanesine kaldırıldığı öğrenildi. Okuldaki yapılan temizlik ve ilaçlama çalışmasından sonra hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumu iyi olduğu ve ayakta tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildiği bildirildi.

      Yıllardır sular içinde adete kendi kaderine terk edilmiş vaziyette bulunan cumhuriyet ilköğretim okulu yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Okulda ciddi hasar meydana gelmiş durumda. Bunu göz önünde bulundurarak okula çocuklarını gönderen öğrenci velileri,” Okulumuzun genel yapısı itibari ile durumu hiç içler acısı değil. Buna rağmen çocuklarımızın eğitimini aksatmaması için okula gönderiyoruz. Bugünde okuldaki ilaçlama çalışmasından sonra birkaç öğrencimiz alerji vakası ile hastaneye kaldırıldı. Bu bizi son derece rahatsız etti diye konuşan Öğrenci velileri, Sorunsuz bir okulda Eğitim-öğretim’in yapılması için bütün yetkililerden yardım istedi.

   Edinilen bilgiye göre Öğleden önce okula gelen öğrencilerin, öğleden sonra eğitim-öğretim’e devam etmeyecekleri okul yetkilileri tarafından bildirildi..

Haber - Foto : Abdulkadir DAĞ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı