Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Cumhuriyet gazetesine sert tepki

Cumhuriyet gazetesine sert tepki

Memur-Sen Diyarbakır il başkanı Yunus Memiş, Cumhuriyet Gazetesinin Peygamber Efendimize hakaret eden karikatürleri yayınlamasına sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2015 Cuma 13:45
Cumhuriyet gazetesine sert tepki

Charlie Hebdo dergisinin Peygamber Efendimize hakaret dolu karikatürleri yayınlamasının ardından, Türkiye’deki bir takım Medya’nın da bu karikatürleri kendi basın yayın organlarında vermesine birçok kesimden eleştiri geldi.

Memur-Sen Diyarbakır il başkanı Yunus Memiş, Cumhuriyet Gazetesinin Peygamber Efendimize hakaret eden karikatürleri yayınlamasının ifade özgürlüğü olmadığını belirterek hakaret amaçlı karikatürlerin yayınlanmasına sert tepki gösterdi.

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Memur-Sen Diyarbakır il başkanı Yunus Memiş, bu durumun ifade özgürlüğü ile adlandırılmaması gerektiğini ifade etti.

“Herkes İslam’ın kutsallarına saygılı olmak zorundadır”

Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo’nun uğradığı saldırıdan sonra çıkardığı ilk sayısında yine Peygamber Efendimizi çizerek kapağına taşımasının kabul edilecek bir durum olmadığını belirten Memiş, “Türkiye’deki Cumhuriyet Gazetesi ’de dergiden seçtiği 4 sayfayı yayınlarken yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan, Hz. Muhammed’in karikatürize edildiği kapağını köşelerinde sansürsüz olarak yayınlaması İslam’a büyük hakarettir. Eğer İslam,  Hz. Muhammed(sav)’in resminin çizilmesini yasaklıyorsa, bu inanç özgürlüğüne herkes saygı duymak zorundadır” ifadelerini kullandı.

 

“Cumhuriyet Gazetesi’ni inançlara saygılı olmaya çağırıyorum”

Türkiye’deki tüm basın kuruluşlarının özgür olduğunu fakat bu özgürlüğü hakaret olarak algılamanın yanlış olduğunu ifade eden Memiş, “Yapılan yayınlar ülkenin dini yapısı gözetilerek yapılmalı yoksa dini özgürlükleri zedeletmiş olur. Özgürlükler kendi alanları içinde faydalıdır. Dünyanın pek çok bölgesinde İslam’a karşı yaşanan zulümlere göz yuman Cumhuriyet gazetesi bu yayınla yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslümanların kutsallarını hiçe sayarak açık bir tahrik ve provokasyon peşindedir. Cumhuriyet gazetesini inanç özgürlüklerine karşı saygılı olmaya davet ediyorum. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com