Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Cumhuriyet Caddesi’ndeki iş yerlerini yıkıyorlar

Cumhuriyet Caddesi’ndeki iş yerlerini yıkıyorlar

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında daha önce yıkımı başlatılan eski hal pazarındaki iş yerlerinin yıkım çalışmaları, Cumhuriyet Caddesi’ndeki iş yerlerinin yıkımı ile devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 12:14
Cumhuriyet Caddesi’ndeki iş yerlerini yıkıyorlar

Emlak ve İstimlâk Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde eski hal pazarı çevresinde bulunan iş yerlerinin yıkımı için gerekli tüm işlemler tamamlandı. Cumhuriyet Caddesinde 40’a yakın iş yeriyle anlaşmaya varan Büyükşehir Belediyesi, 15 Ağustos Pazartesi günü iş yerlerinin yıkımına başlayacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in talimatları doğrultusunda başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi’yle beraber; daha modern ve daha güzel bir Şanlıurfa planlanmaktadır. Şehrin adeta köhne yüzü olarak anılan Eski Sanayi Bölgesi, yıkımların tamamlanmasıyla birlikte yeni bir yüze ve yeni bir imaja kavuşacak.

Cumhuriyet Caddesi’nde yıkımı başlatılacak olan iş yerlerinin sahipleri bilgilendirilerek, iş yerlerini boşaltmayanların yıkım gününe kadar iş yerlerini boşaltmaları konusunda uyarı yapan Emlak ve İstimlâk Daire Başkanlığı, yıkım esnasında herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için Zabıta Daire Başkanlığıyla tüm görüşmelerin yapıldığını ve bölgenin güvenliği ve yıkım çalışmaları için gerekli tüm yazışmaların yapıldığını bildirildi.

Yıkımı yapılacak olan iş yerlerinin sahipleri ile TOKİ arasında protokol imzalanarak, mağduriyet yaşanmaması için tüm resmi yazışmalar yapıldığı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Kaçak Elektrik İle Mücadelede Halkın Desteği Artıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com