Advert
Advert
Advert

Urfa'da flaş gelişme! 35 gardiyana soruşturma

Şanlıurfa Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı, Siverek T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli 35 personel hakkında İç Güvenlik başlıklı 5. Bölüm 44., 45. ve 46. maddeleri çerçevesinde Görevi Kötüye Kullanmak suçundan soruşturma başlattı.

Urfa'da flaş gelişme! 35 gardiyana soruşturma
Urfa'da flaş gelişme! 35 gardiyana soruşturma

Bazı internet sitelerinde konuya ilişkin "Siverek T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli 35 personel hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldığı" haberleri ile ilgili basın açıklaması yayımlayan savcılık, bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığı söyledi.

Siverek Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil adıyla yayımlanan basın açıklamasında, "Son günlerde bir kısım yazılı basında ve bazı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarında çıkan haberler üzerine basını ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Siverek T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli 35 personel hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Söz konusu personeller hakkında, Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi İle Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Tüzük'ünün 'İç Güvenlik' başlıklı 5. Bölüm 44., 45. ve 46. maddeleri çerçevesinde ilgili personellerin görevleri ile ilgili olarak Görevi Kötüye Kullanmak suçu kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmış olup, konu hakkındaki soruşturmaya devam edilmektedir." (İLKHA)

Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı Siverek T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!