Reklamı Geç
Advert
Advert

Emine Erdoğan Şanlıurfa'da maharetini gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Şanlıurfa'da hamarat eller çarşısını gezerken el işi yaptı.

Emine Erdoğan Şanlıurfa'da maharetini gösterdi
Emine Erdoğan Şanlıurfa'da maharetini gösterdi

Sosyal Belediyeciliği geliştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kadınlara yönelik yaptığı bölgenin ilk sosyal tesisi olma özeliğini taşıyan "Hamarat Eller Çarşısı"nın konuğu bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan oldu.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi'nin eşlik ettiği Emine Erdoğan'a çarşıda el işi, yöresel mutfak ve gıda ürünleriyle ilgili bilgi verildi.

 

Yöresel mutfağı inceleyen Erdoğan, yemeklerin yapımı hakkında bilgi aldı. Daha sonra gıda ürünleri ve el işlerinin olduğu bölüme geçen Erdoğan, detaylı bilgi aldı.

 

Kadınlara yönelik olarak açılan çarşının kadınlara sağlayacağı ekonomik katkının aile bütçesine ek gelir sağlayacak olmasından dolayı önemli olduğunu belirten Emin Erdoğan, Şanlıurfa Belediyesine teşekkür etti. Erdoğan, çarşının faaliyetlerini beğendiğini belirterek, kadınlara başarılar diledi.

 

Şanlıurfa'da yapılan "Hamarat Eller Çarşısı"nın bölgede ilk sosyal tesisi olma özeliğini taşıdığına dikkat çeken Sema Çiftçi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine Erdoğan hanımefendi ve misafirlerimiz çarşıyı beğendi" dedi.

 

Erdoğan, çarşıda el işi imalatını inceledi. Daha sonra yöresel mutfakta yapılan yemeklerin tek tek tadına baktı.

 

HAMARAT ELLER ÇARŞISI

 

Sanat Galerisi, El Sanatları Ürünleri, Yöresel Ürünler, Mutfak, Kafeterya ve Çocuk Oyun Merkezi olmak üzere 6 sosyal bölümden oluşan yerli ve yabancı turistlere hitap edebilecek tarzda hazırlanan "Hamarat Eller Çarşısı"nın birinci bölümünde Filmografi, Tezhip Ebru ve Resim gibi el emeği ürünlerin birleştiği sanat galerisi yer alırken, ikinci bölümde Büyükşehir Belediyesine bağlı 8 kadın destek merkezi bünyesindeki kursiyerlere ait el sanatları ürünleri, üçüncü bölümde ise biber salçası, domates salçası, pekmez, nar ekşisi kesme, çekecek, bastık ve kışlık kurutmalığa kadar her türlü yöresel gıdalar yer alıyor.

www.balikligol.com 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Emine Erdoğan Şanlıurfa hamarat eller çarşısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa’da Gebeler için okul açıldı
Urfa’da Gebeler için okul açıldı
Regaip kandili bu gece! Regaip kandili nedir? Hangi dualar okunur?
Regaip kandili bu gece! Regaip kandili nedir? Hangi dualar okunur?