Advert
Advert
Advert

Erdoğan meydan okudu; Onlarında inine gireceğiz!

Gaziantep’te ‘Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi’de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünyaya meydan okudu.

Erdoğan meydan okudu; Onlarında inine gireceğiz!
Erdoğan meydan okudu; Onlarında inine gireceğiz!

Gaziantep’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen ‘Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi’ne on binlerce kişi katıldı. Gaziantep’te ‘Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Gaziantep’te ‘Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi’ düzenlendi.

On binlerce kişinin katıldığı mitingde Erdoğan’ın konuşmasından önce yapılan konuşmalarda 20 Ağustos günü yaşanan kanlı saldırının kardeşliğe gölge düşüremeyeceği vurgulandı.

’15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingde İçişleri Bakanı Efkan Ala, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Vali Yerlikaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin birer konuşma yaptı.

FETÖ’nün 15 Temmuz ABD destekli darbe girişiminin ardından PKK’nin Türkiye’nin farklı illerinde yaptığı bombalı saldırılara dikkat çekilen konuşmalarda, PKK’nin saldırılarının birlik ve beraberliği bozamayacağına vurgu yapıldı.

15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’nin meydanları doldurarak, tanklara göğüs gererek, meydanları terk etmeyerek FETÖ’ye büyük bir ders verdiğini belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, hiçbir gücün Türkiye’deki birlik ve beraberliğini bozamayacağını söyledi. 15 Temmuz gecesi yaşanan katliamları hatırlatan Kaya, “Bizim 241 tane şehidimiz var. 11 tane kadın şehidimiz var. Aynı zamanda çocuk şehitlerimiz var. Binlerce gazimiz var. 15 Temmuz’da tüm Türkiye dünyaya bir derse verdi. Biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe hiç kimse kardeşliğimiz bozamayacaklardır. 15 Temmuz’un hemen ardından FETÖ’nün kalkışmasının ardından PKK ve IŞİD bombalarla Türkiye’yi teslim almak istediler. Bunlar Besna ve Nurettin kardeşimizin düğününde kan akıttılar.” dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ise “F-16’lara gökleri dar eden Gaziantepliler sizleri selamlıyorum. Türkiye’nin önünü kesmeye çalışanlar başarılı olamayınca bu defa terör örgütleri ile önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Milletimiz meydanlarda oldukça Türkiye’nin önünü kesemeyeceklerdir. Ne kadar terör örgütlerini kullanırlarsa kullansınlar, ne kadar tuzak kurarlarsa kursunlar başaramayacaklar. Sizler bizimle birlikte oldukça bize asla ve asla boyun eğdiremeyeceklerdir.” ifadelerini kullandı.

20 Ağustosta Gaziantep’te bir düğüne canlı bomba ile gerçekleştirilen saldırıyı hatırlatan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “15 Temmuz gecesi burada çeyrek milyonu aşan sizlerle geleceğimize sahip çıktık. Terör asla başarılı olamayacak. Terör Gaziantep’te de başarılı olamayacak. Gaziantep yine üretmeye devam edecek. Bir hafta önce bize boyun eğdirmek isteyenler yine başarılı olmadı. Biz geleceğimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

“FETÖ ve akılsız uşaklarını bu meydanda yendik”

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da kendilerine taziyelerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “15 Temmuz gecesi televizyon programındaki o konuşma ile gazi şehrin evlatları 300 bin kişi ile bu meydanda toplandılar. FETÖ ve akılsız uşaklarını bu meydanda yendik. Hepsini adalete teslim ettik. Teslim etmeye de devam edeceğiz. IŞİD, PKK ve FETÖ Gaziantep’te namus gecemize bomba koyarak 55 kardeşimizi şehit etti. 94 kardeşimiz de yaralandı.” şeklinde konuştu.

“Asla bizim kardeşliğimizi bozamayacaklardır”

Türkiye halklarının kardeşliğini hiç kimsenin bozamayacağını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şunları söyledi: “Acemin Araba üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takvadadır” diyen peygamberin yolcularıyız “100 yıl önce Çanakkale nasıl geçilmediyse Gaziantep’te de biz buna geçit vermedik. 15 Temmuz gecesi nasıl 100 yıl önce düşmana geçit vermediysek FETÖ’nün darbe girişimine karşı gazi şehir dik durdu. Biz ya istiklal ya ölüm diyen gazinin torunlarıyız. Biz bu yola kefenimizle çıktık. Biz sadece rükûda eğiliriz. Hain FETÖ’nün askerlerine boyun eğmedik. 20 Ağustos’ta birlik ve beraberliğimize kast edenler bir bomba attılar. Biz veda hutbesinde ‘Acemin Araba üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır.’ diyen peygamberin yolcularıyız. Bu ülkede ezanların susmasına izin vermeyeceğiz. FETÖ’nün askerleri ve bombalara boyun eğmeyeceğiz. Asla bizim kardeşliğimizi bozamayacaklardır.”

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halka hitap etmek için kürsüye geldi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda, "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi"nde halka hitap etti. Konuşmasında Gaziantep'te yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün dünyanın en kanlı terör örgütlerinin aynı coğrafyada görülmesi tesadüf değildir. Birbirlerinin değil, sadece masum insanların kanını döküyor.Türk milletine ihanet eden örgütlere isim bulmaktan alfabede harf kalmadı. Bırakın bu isimleri. Biz bunların arkasındaki yüzü biliyoruz" dedi.

Silahlı kuvvetler içindeki FETÖ mensuplarının temizlenmeye devam edileceğini de dile getiren Erdoğan, dünyaya seslenerek, "Yetti artık, ya o, ya biz" ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

Terör 14 yaşındaki bir çocuğu intihar bombacısı olarak kullanıp kına gecesinde kan akıttı. Bu saldırıda 54 vatandaşımız hayatını kaybetti. Saldırı, öylesine vahşi ki hala kimliği tespit edilemeyen mevtalarımız var. Bu saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum.Bir çocuğu kullanarak insanları katleden bu caniler akıttıkları kanda mutlaka boğulacaklardır. İDAM TALEBİ Milletim idam istiyor değil mi, bu konuda düşüncemi söyledim. Bu konuda kararı verecek olanlar milletvekilleridir. Bunu müzakare etmeliler ve ondan sonra bu kararı vermeli, karar önüme geldiğinde de ben bu kararı onaylarım. Bir taraftan darbe girişiminde 241 evladımız şehit olacak, burada 54... Bunca insanımız öldürülecek, öldürenler elini kolunu sallayarak gezecek veya cezaevlerinde beslenecek. Bugün dünyanın büyük bir çoğunluğunda idam cezası hala var. Türkiye, terör örgütlerinin hiçbirine teslim olmamıştır.

TÜRKİYE ARTIK BU OYUNLARA GELMİYOR

Kına gecesinde kan dökenler Gazianteplilere baş eğdirebileceklerini sanıyorlarsa çok yanılıyorlar. Gaziantepliler burada, siz neredesiniz? 20 Ağustos saldırısı yapanlar ve yaptıranlar da, bu acıları istismar etmek isteyenler de hak ettikleri cevabı aldılar. Türkiye artık bu oyunlara gelmiyor. Terör örgütlerini kullanarak bu ülkeyi dize getireceklerini sananlar yarın kendi ellerinde patlayacak bombanın pimini çektiklerini bilmeliler.

ONLARINDA İNİNE GİRECEĞİZ

Cerablus'un sahipleri Cerablus'a yerleşmeye başladılar. Cerablus'a dönmek isteyenlere her türlü yardımı vereceğiz. ÖSO'ya her türlü desteği verdik ve onlar da gerekli operasyonu yaptılar. Bu millet zaten gaziydi. Biz kimseye boyun eğer miyiz? Namerde boyun eğer miyiz, eğmedik ve eğmeyeceğiz. 2010 yılında PKK Gaziantep'e bombalı araçla saldırmış, 10 vatandaşımızı şehit etmişti. Gaziantep PKK'ya boyun eğdi mi? DAEŞ saldırdı, boyun eğdi mi? Burada nerede olurlarsa olsunlar. Onların da inlerine gireceğiz. Onları da neredelerse çıkartacağız.

SAVCILARA BİLDİRİN

15 Temmuz'da FETÖ denilen ihanet şebekesi devletten gasp ettiği tanklarıyla, silahlarıyla Gaziantep'e de saldırdı. Peki Gaziantep FETÖ'ya boyun eğdi mi? Şimdi buradan sesleniyorum, eğer Pensilvanya'daki bu şarlatanların peşinden gidenleriniz varsa artık buradan kopun. Vatandaşlarımıza sesleniyorum, bu şarlatanların peşinden gidenlerden bildikleriniz varsa bunları karakollara, savcılıklara bildirin, gerekeni yapalım.

BU DEVLET ŞEHİDİNİN GAZİSİNİN KANINI YERDE BIRAKMAYACAK

Gaziantepli yeri geldiğinde mavzeriyle, yeri geldiği zaman yumruğuyla yeri geldiği zaman yüreğiyle mücadele etmesini bilirdi. Teröristler düne kadar Karkamış'ı taciz ediyordu. Şimdi ordumuz onları kovalıyor. Şimdi kaçıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bu devlet hiçbir şehidinin, gazisinin kanını yerde bırakmadı, bırakmayacak.

 

"FETÖ'NÜN PKK VE DAEŞ'TEN NE FARKI VAR?"

Terör örgütlerinin isimleri farklı da olsa aynı amaca hizmet eden yapılar olduklarını biliyoruz. PKK ile DAİŞ arasında ne fark var? 241 insanımızı şehit eden FETÖ'nün PKK ve DAEŞ'ten ne farkı var? Eskiden bir ASALA vardı, diplomatlarımızı katlederdi. Bunların diğerlerinden bir farkı yok. Bu millet üzerine gelen tank da olsa, kurşun da olsa, korkmadığını göstermiştir. Gerek PKK saldırılarında, gerek DAEŞ eylemlerinde gerek 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlerin yakınları ile görüşme imkanım oldu. Hepsinin vakur duruşlarına şahit oldum. Bu milletin eli öpülür. Bu milletin alnı öpülür. Çünkü bu millet kendilerine haydi meydanlara, ölesiye dediğimizde Allah milletimizden razı olsun hep birlikte meydanlara, havalimanlarına yürüdüler. Böyle bir millet arkamızda olduktan sonra... Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışını yaptık, bu milletle bunları yaparız.

 

DÜNYA İLE KONUŞUYORUZ: YA O, YA BİZ

Silahlı kuvvetlerimizden temizlenecek. Daha da temizlenecek. Polisimizden de temizlenecek. Bütün dünya ile konuşuyoruz, 'Ya o, ya biz' diyoruz. Bunlar rabbimizi istismar ediyorlar, bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu terör örgütlerinin tamamen biteceği günler yakındır. İnancı uğrunda, bayrağı, ezanı uğrunda ölmek bu millet için şereflerin en büyüğüdür. Bu millet bir ölürse bin dirilen bir millettir.

ALFABEDE HARF KALMADI

Bugün dünyanın en kanlı terör örgütlerinin aynı coğrafyada görülmesi tesadüf değildir. Birbirlerinin değil, sadece masum insanların kanını döküyor.Türk milletine ihanet eden örgütlere isim bulmaktan alfabede harf kalmadı. Bırakın bu isimleri. Biz bunların arkasındaki yüzü biliyoruz. Bu kadar zulüm dünyaya ağır gelir. Diyorum ki, zalimler için yaşasın cehennem. Her türlü zorluğa dayanırız ama çok iyi biliyoruz ki, özellikle bu bölgede kana ateşe boğanlar bu ateş kendilerine değdiklerinde aynı dayanıklılığı gösteremezler. Gelin bir önce ülkemizi de bölgemizi de dünyayı da bu terör belasından kurtaralım. Biz her zaman mücadeleye hazırız. Üzerimize düşeni yapmak konusunda kararlıyız. Arzumuz daima barıştan, huzurdan yanayız. Sınırlarımız içinde ve yakınında hiçbir terör örgütünün faaliyetine müsamahamız yok. DAEŞ'in Suriye ve Irak'tan temizlenmesi için yürütülen operasyonlara destek vereceğiz. Cerablus'ta bu yüzden varız. PYD için aynı kararlılığa sahibiz. 15 Temmuz'da FETÖ'ya yol vermeyen bu milletin kararlılığı da gücü de artmıştır.

Erdoğan kardeşlik miting gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!