Reklamı Geç
Advert
Advert

Cumhurbaşkanı Gül, Twitter'de Şanlıurfa'yı öve öve bitiremedi FOTOĞRAFLI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şanlıurfa ve Adıyaman'a yaptığı ziyaretlere ilişkin izlenimlerini ve fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi ''twitter''da takipçileriyle paylaştı.

Cumhurbaşkanı Gül, Twitter'de Şanlıurfa'yı öve öve bitiremedi FOTOĞRAFLI
Cumhurbaşkanı Gül, Twitter'de Şanlıurfa'yı öve öve bitiremedi FOTOĞRAFLI
İki günlük Şanlıurfa ziyaretini attığı “Twitlerler” 1 milyon 804. 100 takipçisine övgü dolu sözlerle ve fotoğraflarla paylaşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; “Dün ve önceki gün Adıyaman ve Şanlıurfa'daydım. Cumhurbaşkanı olarak bu illeri ilk defa ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadım” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!....
İŞTE CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN ŞANLIURFA İLE ALAKALI PAYLAŞTIĞI 19 TWİTLER- “Dün ve önceki gün Adıyaman ve Şanlıurfa'daydım. Cumhurbaşkanı olarak bu illeri ilk defa ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadım

-

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; “Her iki ilde de halkımızın gösterdiği ilgi ve sevgiye teşekkür ederim” dedi.- Cumhurbaşkanı Gül; Urfa denilince akla gelen Balıklı Göl ve Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu yeri ziyaret ettim ve balıklara yem attım.- Balıklı Göl'ün bulunduğu mekandan bır başka kare...- Yakın zamanda Halepli Bahçe'de Romalılar'dan kalma harika mozaikler bulunmuş ve Urfa'ya ayrı bır cazibe kazandırmış.- İki bin yıldır toprak altında kalan mozaikler gün yüzüne çıkartılıyor ve burası büyük bır açıkhava müzesi olacak.- Son yıllarda ortaya çıkartılan Urfa'ya 10 km uzaklıktaki Göbeklitepe kalıntıları da önemli.- Göbeklitepe, insanlığın yeryüzündeki bilinen ilk izi ve 12 bin yıl önceye gidiyor- Burası arkeoloji tarihi açısından ilk referans haline gelmiş. Kazılar devam ediyor. İleride dünyanın en önemli kültür hazinesi olmaya aday.- Kazı çalışmalarını Alman Arkeolog Dr. Klaus Schmidt ve Türk ekibi beraber yürütüyorlar.- Göbeklitepe'ye yürüyerek çıktık ve indik.- Urfa'ya gitmişken sıra gecesine katılmadan olmazdı. Kaldığımız otelin bır kısmı mağaraydı ve güzel bir akşam geçirdik.- Tabiki türküler söylenirken çiğ köfte yoğruldu. Yanımda oturan genç Faruk Bayrak'ın oğlu Paşa ve ben Onun kirvesiyim.- GAP, barajlar, sulama kanalları sadece Harran Ovasını değil, bütün bölgeyi inanılmaz şekilde değiştirmiş.- Buralar aynı zamanda Türkiye'nin en büyük enerji kaynağı. Başından beri emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.- Atatürk Barajı, Dünyanın 5. büyük barajı ve Türkiye'nin de 3. büyük gölü.- Aşağıda gözüken pompa istasyonundan alınan su, 26 km lik yeraltı tünelleri ile kanallara taşınıyor.- Helikopterden gördüğüm kanalların uzunluğu 270 km, debisi saniyede 300 metre küpün üzerinde.- Uzun yıllar sonra Adıyaman'a ilk Cumhurbaşkanı ziyareti gerçekleşmiş. Güllerle karşılandık.

Mehmet Guli ASLAN / www.balikligol.com


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi