Advert
Advert
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan operasyonla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cerablus harekâtıyla ilgili, “Operasyonlarımız, DAİŞ, PKK ve onun Suriye kolu YPG gibi terör örgütleri vatandaşlarımız için bir tehdit olmaktan çıkarılana kadar devam edecektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan operasyonla ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan operasyonla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cerablus harekâtında kararlılık vurgusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda Cerablus harekâtında kararlılık vurgusu yaptı.

Erdoğan mesajında, “Operasyonlarımız, DAİŞ, PKK ve onun Suriye kolu YPG gibi terör örgütleri vatandaşlarımız için bir tehdit olmaktan çıkarılana kadar devam edecektir.” dedi.

15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletin ortaya koyduğu tavrın, bu topraklarda “Büyük Taarruz” ruhunun ne kadar diri olduğunun ifadesi olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, “O gece, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Sünni’si ve Alevi’siyle tüm Türkiye, ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmiş, asker elbisesi giymiş FETÖ terör örgütü mensuplarını hezimete uğratmıştır.” ifadelerine yer verdi.

“15 Temmuz’da sokaklarda, meydanlarda destanlaşan ruh, 7 Ağustos 2016 tarihinde 5 milyon kişinin katıldığı tarihi Yenikapı Mitingi ile adeta şaha kalkmıştır.” diyen Erdoğan, “Türkiye aynı dönemde, FETÖ yanında DAİŞ ve PKK gibi terör örgütlerinin sivilleri, güvenlik görevlilerimizi, çocukları ve masum insanları hedef alan saldırılarına maruz kalmıştır.” diye belirtti.

Operasyonlarımız, DAİŞ ve YPG bir tehdit olmaktan çıkarılana kadar devam edecektir

Erdoğan mesajında şu değerlendirmelerde bulundu: “İsimleri farklı, ama aynı merkez tarafından yönetilen bu terör örgütlerinin tek hedefi,15 Temmuz ve 7 Ağustos’ta vücut bulan “Yeni Büyük Taarruz Ruhu”nu zedelemek, bu ülkeye diz çöktürmektir. Türkiye, terör örgütleri arasında ayrım yapmadan, vatandaşlarının can güvenliğini sağlayacak adımları hem ülke toprakları içinde, hem de terör örgütlerinin yuvalandığı komşu ülkelerde atmaya kararlıdır. Uluslararası Koalisyon ile işbirliği içinde 24 Ağustos’ta başlatılan Cerablus harekâtı, bu kararlılığımızın ve irademizin bir yansımasıdır. Operasyonlarımız, DAİŞ, PKK ve onun Suriye kolu YPG gibi terör örgütleri vatandaşlarımız için bir tehdit olmaktan çıkarılana kadar devam edecektir. Bu mücadelede en büyük güven kaynağımız, dostlarımızın desteği yanında, milletimizin 15 Temmuz gecesi ve sonrasında ortaya koyduğu dayanışma tablosudur.” (İLKHA)

Suriye cerablus jareblus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!