Advert
Advert
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan Umre yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir takım resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Suudi Arabistan'da Kabe'yi tavaf ederek umre yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Umre yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Umre yaptı

Suudi Arabistan’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girerek, karayoluyla sabaha karşı saat 03.30 sıralarında Mekke'ye geldi.

Erdoğan’ın gelişinden saatlerce önce Kabe ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, geliş saati  yaklaştıkça Mescid-i Haram’a ziyaretçi girişlerine kısıtlama getirildi. 

Mekke’ye gelişinde ilk olarak Mescid-i Haram'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'yi tavaf edip, Merve ve Safa tepeleri arasında da Umre sa'yini yaparak Umresini tamamladı.  Erdoğan’ın Kabe  tavafı sırasında resmi ve sivil kıyafetli Suudi Güvenlik birimlerinin çok sıkı tedbirler aldığı ve Erdoğan’ın çevresinde adeta etten duvar ördüğü belirtildi. 

Erdoğan ile beraber eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da Umre yaptı.

Kral Selman'ın emriyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyeti için Kabe'nin kapısı da açıldı.   Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra, Mescid-i Haram'ın yanındaki Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçti.

“Diyarbakır’ı unutma Sayın Cumurbaşkanımız”

Öte yandan Erdoğan’ın Kabe’yi tavaf ederken, tavaf alanında bulunan Türkiyeli Umre ziyaretçilerinden bir grubun, geçişi sırasında Erdoğan’a  seslenerek, ‘Diyarbakır’ı unutma Sayın Cumurbaşkanımız, Mustaz’afları unutma’ dediği, Erdoğan’ın da gruba bakarak başını salladığı   bildirildi. 

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır