Advert
Advert
Advert

Erdoğan’dan Musul resti: "Operasyonda da masada da olacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul operasyonu hakkında yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin olmadığı bir operasyonda doğabilecek neticelerden sorumlu değiliz. Operasyonda da masada da olacağız." dedi.

Erdoğan’dan Musul resti:
Erdoğan’dan Musul resti:

 

Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD kontrolündeki Musul’a yönelik başlatılan operasyon hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte şimdi Musul'a operasyonlar başladı. Kendilerine söyledik. Şu anda Genelkurmay Başkanım Amerika'da. Muhatabıyla görüşmelerini yaptı. Bir saat kadar önce tekrar kendisiyle Amerika'dan görüştük ve ne gibi adımlar atıyoruz, bunları konuştuk. Ve kendilerine aynısını söyledik. Bakın, Türkiye'nin olmadığı bir operasyondan kusura bakmayın doğabilecek neticelerden biz sorumlu değiliz. Biz operasyonda da olacağız, biz masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil. Çünkü burada bizim için bir tarih yatıyor." dedi.

Türkiye askerlerinin Suriye’ye girmesine ilişkin eleştiriler hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bizim Suriye'ye olan sınırımız 911 kilometredir. Fakat Suriye ile yakından uzaktan alakası olmayanların Suriye'ye girmesi hak, bize gelince, 'Sizi katil Esed çağırmadı ki nasıl oraya gidersiniz?' diyorlar. Kusura bakmayın gideriz. Çünkü eğer biz terör tehdidi altındaysak eğer bizi o ülke havan toplarıyla, roketlerle tehdit ediyorsa gideriz. Bunun hukukta zaten tabirlerini siz daha iyi bilirsiniz. Nefsi müdafaa mı dersiniz ne derseniz deyin ve girdik." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Musul operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu