Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Cuma hutbesinde Kurşunlu Camii'nin yakılmasına tepki

Cuma hutbesinde Kurşunlu Camii'nin yakılmasına tepki

Diyarbakır Ulu Camii'nde kılınan Cuma Namazında verilen hutbede, Fatih Paşa (Kurşunlu) Camii'nin yakılmasına tepki gösterilerek, camilerin Müslümanların namusu olduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 18:08
Cuma hutbesinde Kurşunlu Camii'nin yakılmasına tepki

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağında meydana gelen çatışmalarda Fatih Paşa (Kurşunlu) Camii’nin hedef alınmasına Cuma hutbesinde tepki gösteren Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yağmur, camilerin Müslümanların namusu olduğuna dikkat çekti.

Çatışmalarda Fatih Paşa (Kurşunlu) Camii’nin hedef alınmasına tepki gösteren Ulu Camii İmam Hatibi Yağmur, “Allah’ın mescitlerinin yakılmasının farklı düşüncelerin arkasına saklanarak politize etmenin manası yok. Mukaddesat hepimizin mukaddesatıdır. Hepimizin iffetidir.  Peygamber Efendimiz nasıl bizim namusumuzsa, camilerde aynı şekilde hepimizin namusu ve iffetidir. Kardeşlerim çok büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Bugün cami yarın Kur’an-ı Kerim ayaklar altına alınacaktır. Yani Kur’an yok edilecektir. O gün yine aynı şekilde sessiz kalarak insani tepkimizi gösteremez miyiz?” dedi.

“Bir toplumda sapma ilk olarak fikirde başlar”

Toplumda sapmanın fikirde başladığına vurgu yapan Yağmur, hutbenin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bir toplumda sapma ilk olarak fikirde başlar. İnsan fikrinde sapıttı mı, sapıklığa inandı mı, öğle düşünmeye başlar. Allah bizi sapıklardan eylemesin. Ayette camileri yakanlar için  ‘Onlar için dünyada zilletlik vardır, ahirette de ebedi olarak cehennemde kalacaklar ve azap vardır’ deniliyor.” (M. Hüseyin Temel/Mustafa Kaynak – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com