Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Cuma Hutbesinde kanalda yüzmeyin uyarısı

Cuma Hutbesinde kanalda yüzmeyin uyarısı

Kanala değil havuza kapsamında çeşitli kurumlar tarafından yürütülmekte olan projeler Cuma hutbesine konu oldu.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 18:15
Cuma Hutbesinde kanalda yüzmeyin uyarısı

Boğulma vakalarını önlemek amacıyla Cuma Namazı Hutbesinde imam tarafından can kayıplarının engellemek amacıyla namaz gelen vatandaşlara uyarılarda bulundu.  Hutbede kanaldaki boğulmalara yer veren cami imamı, gençlerin kanala girdiğini gördükleri zaman vatandaşlardan 155 Nolu numarayı arayarak, duyarlılık göstermelerini istedi.

Cuma Namazına gelen vatandaşlardan gençleri Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli kurumların bünyesinde bulunan halka açık ve ücretsiz havuzlara yönlendirmelerini söyleyen Cami İmamı, toplumsal duyarlılıkla bu konun üstesinden gelinebileceğini aktardı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in Valililiği döneminde Şanlıurfa Merkezde ve ilçelerde vatandaşların ücretsiz olarak havuza girebilmelerini her ilçeye havuz yaptırmasıyla boğulma oranlarında düşüşler gerçekleşmişti. Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan kanallarda boğulma vakalarını en iyi önlemin havuzların artırılması yönündeki tespitiyle toplumsal duyarlılığın en güzel örneğini sergileyen Başkan Güvenç,  Belediyenin havuzlarını 15 Mayıs’tan itibaren halkın hizmetine sunması ile duyarlılığını devam ettirmiştir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com