Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çukurova Üniversitesinde yeni eğitim öğretim yılı pazartesi başlayacak

Çukurova Üniversitesinde yeni eğitim öğretim yılı pazartesi başlayacak

Çukurova Üniversitesinde derslere planladığı üzere 14 Eylül'de başlanacağını bildirildi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2015 Salı 13:57
Çukurova Üniversitesinde yeni eğitim öğretim yılı pazartesi başlayacak

Hükümetin; ilkokul, ortaokul ve liselerin Kurban Bayramı’ndan sonra başlayacağına yönelik kararının, üniversitelerin akademik takvimini kapsamadığı bildirildi. Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü,  Çܒde derslere planladığı üzere 14 Eylül’de başlanacağını duyurdu.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı işbirliğiyle hazırlanan ve Senato tarafından onaylanan akademik takvimin Kurban Bayramı’nı da göz önüne alınarak kesinleştiğini bildirdi.

Prof. Dr. Erdoğan,  “Bayramın devreye girmesiyle bu yıl ki akademik takvim üzerinde ayrıca bir çalışma gerçekleştirip Çukurova Üniversitesi Senatosu’nun onayına sunduk. Eğitim-öğretim yönetmeliğimize göre 14 haftası ders, bir haftası ara sınavlar, bir haftası da final sınavları olmak üzere 16 haftalık yarıyıl akademik takviminde değişiklik yapılamaması; dolayısıyla 16 haftalık güz dönemi, 16 haftalık da bahar dönemini hesaplandığında akademik verimlilik, Adana’nın iklim şartlarını göz önüne alarak akademik takvimin 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlamasına karar verildi.” diye belirtti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com