Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çukurova Tarım Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı

Çukurova Tarım Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı

ÇUKOBİRLİK'te düzenlenen törenle açılan Çukurova Tarım Fuarı'nda tarım ürünleri ve tarım ekim makineleri çiftçi ile buluştu.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 23:37
Çukurova Tarım Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı

Çukurova Tarım Fuarı, ÇUKOBİRLİK Tesisleri’nde düzenlenen törenle açıldı.

Adana ve Mersin başta olmak üzere bölge illerine hitap eden fuara, 16-20 Eylül 2015 tarihleri arasında KKTC, Irak, İran başta olmak üzere yurtdışından ve yurt içinden toplam 50 binin üzerinde ziyaretçi beklendiği bildirildi.

Adana Valisi Mustafa Büyük, Tarım İl Müdürü Ahmet Söğüt, ilçe belediye başkanları, kamu yetkilileri ve çiftçilerin katıldığı tarım fuarının açılış töreni, açılış konuşmalarıyla başladı.

Fuarın organizasyonunu yapan ELKA Fuarcılık Genel Müdürü Bülent Yamaç, Çukurova Tarım Fuarı’nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, KOSGEB, DOĞAKA destekleri ve ÇUKOBİRLİK tarafından desteklendiğini kaydetti.

Fuar için özellikle ÇUKOBİRLİK tesislerini seçtiklerini ifade eden Yamaç, “Sadece ürün ve hizmeti sergilemenin ötesine geçmek için fuar, 22 bin metrekare kapalı alanın yanında, 5 bin metrekare açık sergileme alanı ve 80 dönümü kapsayan “Uygulama Tarlası” projesi ile hayata geçirildi” dedi.

Yamaç, fuara KKTC, Irak, İran başta olmak üzere yurtdışından ve yurt içinden toplam 50 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini kaydetti.

Konuşmasında Adana’nın tarım kenti olduğuna dikkat çeken Vali Büyük ise, bu noktada tarım fuarlarının desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Fuarların çiftçilere yeni tarım teknolojisini yakından tanıma fırsatı verdiğini dile getiren Vali Büyük, çiftçileri fuarı gezmeye davet etti.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ile başlayan fuarı gezen ziyaretçiler, tarım makineleri ve ürünlerinin sergilendiği stantları gezdi. Fuarda en çok dikkatleri çeken ise traktörler ile güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek tarımsal sulamada kullanılan sistemler çekti.

Adana-Mersin Karayolunun  19’uncu kilometresinde bulunan ÇUKOBİRLİK tesislerinde gerçekleşen fuarın, 20 Eylül’e kadar açık olacağı belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com