Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ÇUKOBİRLİK Tarım Fuarı için geri sayım başladı

ÇUKOBİRLİK Tarım Fuarı için geri sayım başladı

Çukurova Tarım Fuarı, 16-20 Eylül tarihleri arasında ÇUKOBİRLİK'te gerçekleşecek.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2015 Pazar 13:33
ÇUKOBİRLİK Tarım Fuarı için geri sayım başladı

Adana ve Mersin’i kapsayan, “Kapalı Sergi ve Uygulamalı Tarım Alanı”  projesini hayata geçiren Çukurova Tarım Fuarı’nın, 16-20 Eylül tarihleri arasında ÇUKOBİRLİK’te gerçekleştirileceği bildirildi.

ÇUKOBİRLİK’in 22 bin metrekare kapalı, 5 bin metrekare açık sergileme alanı ve 80 dönüm uygulama tarlasına sahip olduğu belirtilirken ilk kez bir fuara ev sahipliği yapacağı kaydedildi.

Organizasyonla ilgili ELKA Fuarcılık tarafından yapılan açıklamada, ÇUKOBİRLİK’in 1940 yılından bu yana 10 ili kapsayan bir bölgede 34 kooperatifi ile yaklaşık 36 bin üretici ortağına hizmet verdiğine dikkat çekildi.

ÇUKOBİRLİK’in 16 – 20 Eylül tarihleri arasında bölgenin en büyük tarım fuarına ev sahipliği yapacağı ifade edilirken organizasyon için hazırlıklarını tamamlandığı bildirildi.

Fuarı 50 bin çiftçinin ziyaret etmesi bekleniyor

Fuar için hazırlanan uygulama tarlasında değişik tarım ürünlerinin ekimin gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, “Fuarın ilk gününden son gününe kadar başta traktörler olmak üzere, pek çok tarım alet, ekipman ve mekanizasyonun çalışma şekilleri 80 dönüm uygulama tarlasında ziyaretçilere sergilenecek. KOSGEB tarafından da desteklenen Çukurova Tarım Fuarı’na 250 firmanın ve özellikle Adana ve Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden 50 bin çiftçinin ziyaret etmesini bekliyoruz.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com