Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık ÇÜ'den Akut hastalığına çare olabilecek çalışma

ÇÜ'den Akut hastalığına çare olabilecek çalışma

Çukurova Üniversitesinde sürdürülen Ağır Akut solunum sıkıntısının tedavisi çalışmasında sağlanan başarı hastalar için umut oldu.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2015 Perşembe 09:40
ÇÜ'den Akut hastalığına çare olabilecek çalışma

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş ile ekibinin Ağır Akut solunum sıkıntısı sendromunda mezenkim kök hücreleri uygulaması konusunda çalışma yürüttüğü bildirildi.

Uygulama ile çoğu zaman ölümle sonuçlanan Ağır Akut solunum sıkıntısı sendromunda hastanın yeniden hayata tutunmasının sağlanacağı belirtiliyor. 59’uncu Türkiye Milli Pediatri Kongresinde henüz deney aşamasında olmasına rağmen ödül alan çalışmanın ilerisi için umut verdiği kaydedildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Yıldızdaş, Ağır Akut solunum sıkıntısı sendromunda hastanın hayatta kalma şansının son derece düşük olduğunu, şuan ki mevcut tedavilerinin yetmediğini daha ileri tedavi yöntemlerinin gerekli olduğunu vurguladı.

Yıldızdaş, yaptıkları mezenkim kök hücreleri uygulaması ile akciğerlerde düzelme sağladıklarını vurgularken çalışmanın hayvanlar üzerinde olumlu sonuçlandığını ve deney aşamasında olduğunu ileriki dönemlerde ise daha olumlu sonuçlar almayı hedeflediklerinin altını çizdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com