Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Çözüm sürecinin mayası doğru algıdır"

"Çözüm sürecinin mayası doğru algıdır"

Türkiye'nin farklı illerinde Diyarbakır'a gelen 150 dolayındaki gazeteciye seslenen vali Mustafa Cahit Kıraç "çözüm süreci bir bölgenin, bir ülkenin istikrarının çok ötesinde bulunduğumuz coğrafyada gücümüze güç katacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 18:02

TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Başkanlar Konseyi bünyesinde 81 ilin gazeteci örgütlerine ev sahipliği yapan Diyarbakır’da ‘Barış sürecinde Medya’nın Dili ve Medya’nın Rolü” tartışıldı.

150 dolayında gazetecinin katıldığı etkinliklerin son gününde Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, basın mensuplarının onuruna bir gece düzenledi.

Gecede konuşan Vali Mustafa Cahit Kıraç, toplumun bütün kesimlerinden çözüm süreci için destek istedi. Sürece dair, yazılan, yorumlanan, konuşulan, tartışılan, üretilen her haberin çok önemli olduğunu belirten Vali Kıraç, çözüm sürecinin mayasının doğru algı, ön yargılardan arındırılmış ortak akıl ve kolektif biçimde hareket edebilme becerisi olduğunu söyledi.

“Bu coğrafyanın tamamına istikrar gelecek”

Çözüm sürecinin sadece bir bölgeye, bir ülkeye değil bütün bir coğrafya ya istikrar getireceğini söyleyen Vali Kıraç, bundan kaygı duyan, rahatsız olan, kardeş kavgasının rantından beslenen kesimlerin, süreci provoke etme adına farklı enstrümanlar kullandığını altını çizdi.

Vali Kıraç, “Bazen küçük bir örnek vermek daha büyük bir fotoğrafı görmemizi sağlıyor. Lice ilçemizde yaşananlar çok kısa sürede Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve bölge turizmini olumsuz biçimde etkiledi. Bugün Diyarbakır, Mardin, Midyat caddelerinde alışveriş yapan, dağlarımızı, ovalarımızı, barajlarımızı, camilerimizi, hanlarımızı, yaşam alanlarımızı ziyarete gelenler güvenlik adına hiçbir kaygıları olmamalıdır. Sağlıklı biçimde devam eden bu süreci vatandaş sahiplenmelidir. Medyamızın son iki yılda bu meseleye dair kullandığı dilden memnunuz. Sürecin ülkemize, çocuklarımızın geleceğine kazandırdıkları ve kazandıracakları konusunda da daha çok konuşmalı ve tartışmalıyız.” dedi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com