Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Çözüm süreci denilen süreç fiyaskoyla sonuçlanmıştır"

"Çözüm süreci denilen süreç fiyaskoyla sonuçlanmıştır"

Çözüm sürecinin başlamasından bu yana 20'ye yakın köy korucusu, polis ve askerin öldürüldüğü kaydeden BİŞHAK, sürecin fiyaskoyla sonuçlandığı savundu.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 19:10

BİNGÖL – PKK’nin öldürdüğü maden ocağı işçisi eski köy korucusu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan, Devletin çözüm süreci bahanesiyle PKK ile mücadeleyi bıraktığını ileri sürdü.

Maden işçisi Özcan Keçiören’in kaçırıldıktan sonra öldürüldüğünü söyleyen Tan, Keçiören’in ağabeyi Yusuf Keçiören’in de PKK mensupları tarafından öldürüldüğünü belirtti.

Çözüm sürecinin başlamasından bu yana 20’e yakın köy korucusu polis ve askerin PKK tarafından öldürüldüğüne dikkat çeken Tan, çözüm süreci denilen sürecin fiyaskoyla sonuçlandığını; hükümet ve devletin çözüm sürecini bahane ederek PKK ile mücadeleyi bıraktığını savundu. Devletin bu şekilde aciz konuma düştüğünü belirten Tan, “Devlet her gün farklı bölgelerden şehit haberlerinin gelmesine seyirci kalmıştır.”ifadelerini kullandı.

Devletin PKK ile mücadelesini sürdürmesini isteyen Tan, “Devletin gücünü gösterip vatandaşlarımızın malına ve canına kasteden hainleri yok edene kadar mücadele edilmesini bekliyoruz. ”şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com