Advert
Advert
Advert

"Çözüm süreci denilen süreç fiyaskoyla sonuçlanmıştır"

Çözüm sürecinin başlamasından bu yana 20'ye yakın köy korucusu, polis ve askerin öldürüldüğü kaydeden BİŞHAK, sürecin fiyaskoyla sonuçlandığı savundu.

BİNGÖL – PKK’nin öldürdüğü maden ocağı işçisi eski köy korucusu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan, Devletin çözüm süreci bahanesiyle PKK ile mücadeleyi bıraktığını ileri sürdü.

Maden işçisi Özcan Keçiören’in kaçırıldıktan sonra öldürüldüğünü söyleyen Tan, Keçiören’in ağabeyi Yusuf Keçiören’in de PKK mensupları tarafından öldürüldüğünü belirtti.

Çözüm sürecinin başlamasından bu yana 20’e yakın köy korucusu polis ve askerin PKK tarafından öldürüldüğüne dikkat çeken Tan, çözüm süreci denilen sürecin fiyaskoyla sonuçlandığını; hükümet ve devletin çözüm sürecini bahane ederek PKK ile mücadeleyi bıraktığını savundu. Devletin bu şekilde aciz konuma düştüğünü belirten Tan, “Devlet her gün farklı bölgelerden şehit haberlerinin gelmesine seyirci kalmıştır.”ifadelerini kullandı.

Devletin PKK ile mücadelesini sürdürmesini isteyen Tan, “Devletin gücünü gösterip vatandaşlarımızın malına ve canına kasteden hainleri yok edene kadar mücadele edilmesini bekliyoruz. ”şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle