Advert
Advert
Advert

Coşkun; “Tüm darbeciler zelil bir ölüme mahkûmdur”

Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Mursi hakkında verilen idam cezasını kınayan Memur Sen Şanlıurfa Şubesi, bu kararın bozulması için tüm dünya ülkelerini ve insanlığı insiyatif almaya davet etti.

Coşkun; “Tüm darbeciler zelil bir ölüme mahkûmdur”
Coşkun; “Tüm darbeciler zelil bir ölüme mahkûmdur”Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Mursi hakkında verilen idam cezasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Memur Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun yaptığı yazılı basın açıklamasıyla idam kararını kınadı.
 

Darbeci mahkemenin hukuk dışı, faşist, zalim ve sipariş kararını tanımadıklarını belirten Coşkun, “Bu karar post emperyalizmin ve uluslararası kamuoyunun, insanlık vicdanının reddettiği bir karardır. Halkın temsilcilerinin darbeci generaller tarafından cezalandırıldığı bugün, adaletin ve insanlığın ayaklar altına alındığı gündür.” diye konuştu.

Bu kararın bozulması için tüm dünya ülkelerini ve insanlığı insiyatif almaya davet eden Coşkun, “Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile dava arkadaşlarına idam kararının verilmesinde darbeci Sisi ile işbirliği yapan ve karşı çıkmayan herkes sorumludur. Cunta, dünyanın suskunluğundan cesaret alarak, izzeti tercih edenleri idam etmeye çalışmaktadır. Bu hatalarını telafi etmek adına idam kararlarının temyiz de bozulması için, zaman kaybetmeden tüm dünya ülkeleri ve insanlık vicdanı insiyatif almalıdır.” şeklinde konuştu.

Mursi yerine darbeci Sisi’nin yargılanması gerektiğini belirten Coşkun, tarih boyunca bütün darbecilerin zelil bir ölüme mahkûm olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir