Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Coşkun; Kıyafet serbestisi sağlansın!

Coşkun; Kıyafet serbestisi sağlansın!

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, yazlık kıyafet uygulamasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında yönetmelik değişikliği yapılarak herkes için kıyafet serbestisi sağlanması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2014 Salı 20:25
Coşkun; Kıyafet serbestisi sağlansın!

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun Yazlık Kıyafet Genelgesi ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Coşkun, genelge yerine yönetmelik değişikliği yapılarak herkes için kıyafet serbestisi sağlanması gerektiğini söyledi.

 Yaz kıyafet uygulamasına değinen Coşkun  "Nasıl ki yazlık kıyafet genelgesiyle yılın yarısında yönetmeliğin 5. maddesi görmezden gelinebiliyorsa, aynı şekilde söz konusu sınırlamaların kaldırılarak, kamu görevlilerinin milletimizin değerlerine ve genel kabul görmüş kılık ve kıyafet şekillerine uygun olmak, herkesin bu kapsamda tercihlerine azami saygı gösterilmesi kaydıyla tercihleri doğrultusuna belirleyecekleri kılık ve kıyafetle görevlerine gitmelerini ve görev mahallinde bulunmalarını temin edecek bir yönetmelik değişikliğini talep ediyoruz." dedi.
 

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okul öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğinin tıpkı kamu çalışanları açısından öngörüldüğü gibi, öğrenciler yönünden de dayatmalar ve sınırlamalar içerdiğini belirten Çoşkun, öğrenciler için kılık kıyafet serbestisini sağlayacak bir yönetmelik değişikliği yapılması  gerektiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osmanbey’de 10 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com