Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Çölaşandan Fitne Fücur Bir Yazı

Çölaşandan Fitne Fücur Bir Yazı

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2010 Çarşamba 13:53
Çölaşandan Fitne Fücur Bir Yazı
Çölaşandan Fitne Fücur Bir Yazı Sayın komutanlar niye tırstınız?! diyerek askere seslenen Sözcü Yazarı Emin Çölaşan, başörtülü öğrencilere ve Kürt halkına hakaretler yağdırdı.

Atatürkün Ankaraya gelişinin 91inci Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, her yıl geleneksel olarak icra edilen Garnizon Koşusu, Genelkurmay Başkanlığının açıklamasına göre, kullanılacak güzergah tahsis edilmediği için yapılmadı.

Valiliğin yaklaşık 20 gün önce aldığı karara göre, trafiğin yoğun olduğu güzergahlarda, trafiği kesecek organizasyonlara izin verilmeyeceği yetkililere bildirdi. Bu karar sadece Genelkurmaya has bir karar değildi ama malum çevreler bu kararı Garnizon koşusunu engeleme girişimi olarak gördü. Genelkurmayın günler önce bu konu hakkında bilgilendirilmiş olmasına rağmen, karargahtan yapılan ve Valiliği hedef gösteren açıklama kafaları karıştırdı.

Sözcü Yazarı Emin Çölaşan da, askerin sivil iradeyi dikkate almasına hazımsızlığını dile getirerek Sıkıyorsa güzergah yaratmasınlar seslenişinde bulundu.

 

İşte Çölaşanın Sözcü Gazetesindeki skandal yazısı:

Mustafa Kemal Paşa 1919 yılı Aralık ayında Ankaraya ilk kez geldiğinde seymenler tarafından törenlerle karşılanmış, sonra bildiğimiz gelişmeler yaşanmıştı. Meclis Ankarada açılmış, Ankara başkent olmuştu. Paşanın o günlerin köy benzeri kıraç kasabası olan Ankaraya gelişi, Cumhuriyet tarihi açısından çok önemli bir olaydır.

Bu gün, Ankarada düne kadar hep kutlanırdı. Seymenler yürüyüş yapar, zeybek oynar, sonra Harp Okulu öğrencileri silahlanyla birlikte muhteşem bir koşu düzenlerdi. Uygun adım koşu Ankaranın önemli caddelerinde yapılır, Her şey vatan için, ne mutlu Türküm diyene gibi sloganlarla binlerce insanın arasından alkışlarla geçilirdi.

Ankara Valiliği bu yıl seymen gösterisiyle birlikte Harp Okulu koşusunun yapılmasına da izin vermedi ve ikisi de yapılamadı. Gerekçe ilginçti:
Ankara halkının günlük yaşamında herhangi bir mağduriyet yaratılmaması ve genel hayatı olumsuz etkilememesi!

İşin aslı Atatürk ve asker korkusu
Bu gerekçe komiktir, komik. İşin aslı, bunların Atatürk ve asker korkusudur. Asker sindirilmeli, sesi kısılmalı, sadece 30 Ağustos ve 29 Ekim günleri geçit törenine katılmalıdır. Mümkünse o bayramlarda bile asker olmamalıdır!

Genelkurmay koşunun iptali konusunda dün bir bildiri yayınladı ve Güzergah olmadığı gerekçesiyle koşuya Valilik tarafından izin verilmediğini doğruladı.Koskoca Ankarada güzergah kalmamış haa!

Sayın komutanlar, siz bu kadar ürkek olursanız, tırsarsanız, karşı taraf sizi ezmek için elinden geleni yapar ve yapmaktadır kardeşim. Hiç ağlaşmayın.
Eğer siz o töreni yapmak istiyorsanız, çıkarırsınız Harp Okulu öğrencilerini ve koşuyu başlatmak üzere olduğunuzu ilgili makamlara bildirirsiniz. Sıkıyorsa güzergah yaratmasınlar!

Bu işler böyle cici çocuk olmakla. Genelkurmay sitesinde bildiri yayınlamakla olmaz.

Bir önceki pazar..
Türkiye Cumhuriyetinin başkentinde dün bu acı gelişmeler olur ve törenler Valilik tarafından iptal edilirken, bir gün önceki pazar günü Cebecide Ankara Üniversitesi önünde bir gösteri vardı.

Tamamı sıkmabaş türbanlılardan oluşan birileri yollarda slogan atıyor,Üniversitede özgürlük istiyoruz diye bağırıyordu.

Ellerinde Başörtüsüne özgürlük pankartları vardı.
Ama çok sayıda başka pankartlar da taşıyorlardı:
Kürtçe okula, ordu kışlaya.
Başörtüsü okula, ordu kışlaya.
Türkler Türkçe, Kürtler Kürtçe konuşur.
Türbanlı, sıkmabaşlı kesim, ellerinde Kürtçe ve Türkçe pankartlarla, sloganlarla yürüyüşe geçtiler. Yanlannda polisler yürüyordu.

Ankarada, Cumhuriyetin başkentinde pazar günü bunlar için güzergah vardı.Valilik bu gösteriye izin vermiş, Kürtçü sıkmabaşlara güzergah tahsis etmişti.
Bir gün sonra, pazartesi günü ise Atatürkün Ankaraya geldiği gün yapılan seymen yürüyüşü ile Harp Okulu koşusuna aynı valilik tarafından izin verilmedi.

Gerekçe: Halk mağdur olabilir, güzergah verilemez!
Ne güzel gerekçe!

Kaynak: Aktif Haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com