Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ÇÖL VARANI VE ÇİZGİLİ SIRTLAN KÖY OKULLARINDA

ÇÖL VARANI VE ÇİZGİLİ SIRTLAN KÖY OKULLARINDA

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2010 Salı 22:20
ÇÖL VARANI VE ÇİZGİLİ SIRTLAN KÖY OKULLARINDA

 


  Şanlıurfa bozkırlarında yaşayan Çizgili Sırtlan ve Çöl Varanı gibi koruma öncelikli türlerin tanıtılması ve korunması için köy okullarında eğitimler devam ediyor. Eğitimler gönüllü eğitmenlerden oluşan beş kişilik eğitim ekibiyle düzenleniyor.

Urfa doğasının keşfedilmesi ve korunması için köylülerle beraber yürütülen çalışmada Urfa bozkırlarına özgü olan Çizgili Sırtlan, Çöl varanı ve Şanlıurfadaki nadir olan türlerin yaşam alanlarının belirlenmesi, bu türlerin yöre insanı tarafından daha çok tanınması ve korunması hedefleniyor.

Yapılan bu çalışmalar, Birecik Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi ve Doğa Derneği ortaklığı, Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı (SGP) tarafından desteğiyle yürütülen Urfa Doğası Koruma Projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.
Doğa Derneği Bölge Sorumlusu Turan Çetin yaptığı açıklamada, Bölgemizde bir çok köy okulluna doğa eğitim çalışmları uyguladık, uygulama yapılan köy okullarının geri dönüşümünü takip ediyoruz ve çok olumlu sonuçlar alıyoruz dedi.    Çetin;  Şanlıurfa Doğası Tüm Avrupa ölçeğinde önemli bir doğaya sahiptir, Avrupanın hiç bir yerinde olmayan nadir ve ender türler bölgemizde doğal olarak yaşamaktadır. Bu doğaya sahip çıkılmadığı taktirde son 5 yılını yaşamaktadır. Tüm Şanlıurfadaki yetkililerin bu doğal zenginliğe sahip çıkması gerekmektedir. dedi. www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa ile ilgili o rapor açıklandı!..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com