Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Çöl Varanı Köylülere Emanet

Çöl Varanı Köylülere Emanet

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2010 Pazartesi 14:24
Çöl Varanı Köylülere Emanet

 Urfa bozkırlarına özgü olan çizgili sırtlan, çöl varanı gibi türlerin yaşam alanlarının belirlenmesi, bu türlerin yöre insanı tarafından daha çok tanınması ve korunması hedefleniyor.


Yapılan bu çalışmalar, Birecik Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi ve Doğa Derneği ortaklığı, Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı (SGP) tarafından desteğiyle yürütülen Urfa Doğası Koruma Projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.

 

Doğa Derneği Bölge Sorumlusu İ. Turan Çetin, Şanlıurfa doğasının korunması için yerel kumlarla ve özellikle köylülerle yapılan çalışmalar büyük önem arz etmektedir dedi. Çetin açıklamalarına, Birleşmiş Milletler GEF Küçük Destek Programı (SGP) desteğiyle devam eden "Çizgili Sırtlan ve Çöl Varanı Köylülere emanet" projesi kapsamında yerinde ve doğrudan korumanın önemini de vurguladı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com